Yaşasın 23 Nisan

Yaşasın 23 Nisan

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bergama’da coşkuyla kutlandı.

Bergama Hükümet Konağı önünde Atatürk anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kutlama törenleri Bergama 14 Eylül Stadyumu’nda devam etti.

Bergamalı okulların birbirinden renkli gösterilerle 23 Nisan coşkusunu yaşattığı törenlere Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Bergama Garnizon Komutanı Tank Albay Murat Sağlık, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Cumhuriyet Başsavcısı Bilgehan Yücel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz’ın günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasının ardından okulların hazırlamış olduğu birbirinden renkli dans ve spor gösterileri gerçekleştirilerek günün önemine ilişkin şiir ve kompozisyonlar okundu.

Törenler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla okullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesi ile son buldu.