Üç Bin Yıllık Tarihi Geçmişiyle Bir Dünya markası olan Bergama’nın 21. Yüzyılda Halen Alt yapıdan, Üst Yapıya Kadar Birçok Sorunla Boğuşuyor Olmasına ‘dur’ Demek İçin Yoğun Çalışan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Ankara’da Koşturmaya Devam Ediyor.

Üç Bin Yıllık Tarihi Geçmişiyle Bir Dünya markası olan Bergama’nın 21. Yüzyılda Halen Alt yapıdan, Üst Yapıya Kadar Birçok Sorunla Boğuşuyor Olmasına ‘dur’ Demek İçin Yoğun Çalışan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Ankara’da Koşturmaya Devam Ediyor.

BİR GÜNDE 4 BAKAN, 6 MİLLETVEKİLİ İLE GÖRÜŞME

Önceki gün Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin koordinasyonunda Ankara’ya giden Başkan Hakan Koştu, 4 bakan, 6 Milletvekili ile Bergama için hummalı bir çalışma yürüttü. Ak Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ile birlikte sabahın ilk ışıkları ile Ankara mesaisine başlayan Başkan Koştu, ilk durakta Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile bir araya geldi. Üçlü bir süre Bergama için yapılacak olan yatırımlarla ilgili görüş alış verişi yaptıktan sonra, ilk bakan görüşmesine Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile oldu.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI BÜROKRATLARI İLE TOPLANTI

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile yapılan görüşmenin ardından 2.’nci bakan görüşmesi Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda yapılan görüşmeyi yine aynı bakanlığın bürokratları ile yapılan geniş katılımlı toplantı izledi. Daha sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile bir araya gelindi.

Bakanlıklarda yapılan toplantıların ardından bu kez Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve beraberinde Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, Kınık Belediye Belediye Başkanı Sadık Doğruer ile birlikte Gazi Meclis TBMM’ne geçerek İzmir Milletvekilleri MKYK Üyesi Mahmut Atilla Kaya, Ceyda Bölünmez Çankırı, Necip Nasır, Alpay Özalan, Yaşar Kırkpınar ve Cemal Bekle ile bir araya geldiler.

BAŞKAN KOŞTU; “BERGAMA İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Tarihi kent Bergama’nın yılların ilgisizliği ve bakımsızlığı ile adeta büyük bir kasaba görünümünde olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Göreve geldiğimiz ilk günden bu gidişatı durdurmak, alt yapısı, üst yapısı, meydanları, tarihi kimliği ön plana çıkaracağımız bir Bergama için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızda en büyük destekçimiz olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İzmir İl Başkanımız Sayın Kerem Ali Sürekli, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Hamza Dağ, İlçe Başkanımız Sayın Sebahattin Güzel, Sayın Bakanlarımız, Sayın Milletvekillerimiz, Sayın Genel Müdürlerimiz, Sayın Daire Başkanlarımız ve Bürokratlarımızın her birisine çok teşekkür ederim. El birliği ile enerjimizi doğru yönde harcayarak, hemşehrilerimize 31 Mart Seçimleri’nde sözünü verdiğimiz tüm çalışmaları, projeleri yaparak, Bergama’mızı olması gerektiği noktaya getireceğiz” dedi.