Türkiye Süper Enduro Şampiyonası Bergama’da Başladı

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası Bergama’da Başladı

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası Bergama’da başladı
Türkiye Süper Enduro Şampiyonası ikinci ayak yarışları Bergama’da başladı.
Bergama Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve 60 sporcunun 2 gün boyunca kıyasıya yarışacağı şampiyonanın magazin startı Cumhuriyet Meydanı’nda Bergama Belediye Başkan Yardımcıları Cüneyt Umutlu ve Aşkın Uyar tarafından verildi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen yarışçılar magazin startı ardından Bergama Belediyesi Süper Enduro Yarış Pisti’nde geçtiler.
‘Spor, turizmin geleceğidir’ sloganıyla spor turizminin tanıtılması kapsamında düzenlenen şampiyonada Türkiye’nin en iyi endurocuları Türkiye Şampiyonası’na puan veren yarışlar için bütün hünerlerini Bergama’da sergileyecek. Sporcular, Super Enduro (GP), Enduro Prestij (EP), Enduro Usta (EU), Enduro Hobi (EH), Enduro Genç (EG) ve Enduro Veteran (EV) sınıflarında mücadele edecek.
BAŞKAN YARDIMCISI UMUTLU “EV SAHİPLİĞİ YAPMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”
Türkiye Enduro Şampiyonası’na ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Bergama Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt Umutlu, “UNESCO Dünya Mirası tarihi şehrimiz Bergama, tarihi ve kültürel değerlerde olduğu gibi sporun her alanında da değerleri olan bir merkez. Bugün ve yarın olmak üzere iki gün devam edecek olan ve startını verdiğimiz bu etkinliğin ve yarışmanın şehrimizin tanıtımına katkısı büyük olacaktır. Yarışların kazasız tamamlanması temennisiyle tüm sporculara başarılar diliyorum” dedi.