Selinos Deresi Islah Projesi İçin Toplantı

Selinos Deresi Islah Projesi İçin Toplantı

İki bin yıllık tarihi tonozlar, köprüler ve tarihi yapıların turizme kazandırılmasını hedefleyen Selinos Antik Kanal Restorasyon ve Islah Projesi için çalışma toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı sonrası Bergama’ya gelen yetkililer Selinos Deresi ve etrafındaki tarihi yapılarda inceleme yaptı.

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun makamında gerçekleşen toplantıya DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Birol İnceciköz, Bergama Müze Müdürü Nilgün Ustura ve 2 No’lu Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Müdürü Deniz Durdu katıldı. Toplantıda Selinos Antik Kanal Restorasyon ve Islah Projesi üzerine değerlendirme yapıldı. Toplantıyla ilgili bir açıkla yapan Belediye Başkanı Hakan Koştu,“Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesi ardından geçen hafta sonu Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ile projemiz üzerine yaptığımız çalışmaların ardından paydaşlarımızla yeni bir çalışma toplantısı gerçekleştirdik. Toplantıda projemizi ve neler yapılması gerektiğini konuştuk. Hızlı bir şekilde yol almayı hedeflediğimiz yılların hayali olan bu projemizi tarihi kentimizde gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Toplantı sonrası DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, Bergama Müze Müdürü Nilgün Ustura ve 2 No’lu Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Müdürü Deniz Durdu Selinos Deresi’ni gezerek, Antik Kanal Restorasyon ve Islah Projesi ile ilgili yerinde görüş alışverişinde bulunmaya devam ettiler.