Domates, Salçalık Biber Ve Benzeri Ürünler Yüklenecek

Domates, Salçalık Biber Ve Benzeri Ürünler Yüklenecek

Çiftçi ve üreticilerin yetiştirdiği ürünleri rahat bir şekilde yükleyerek nakliyesini sağlayacak olan yükleme rampasının yapımı süratle devam ediyor. Yükleme rampasının çiftçi ve üreticiler için önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Yükleme rampası havza olarak Balaban Ovası’nın bir kısmına ve Gümüş Ovası’nın tamamına hitap edecek” dedi.

Aynı anda hem tekerlekli hem de damperli römorkların ürün yükleyebileceği şekilde dizayn edilen rampa, aynı anda 2 kamyon veya tek olarak tırlarında yükleme yapabileceği şekilde inşa ediliyor.

Bölge çiftçisinin sorunlarını ve önerilerini her zaman pür dikkat dinleyeceklerine dikkat çeken Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Çiftçimiz için yükleme rampası önemli bir eksikti. Rampa ile çiftçi ve üreticilerimiz bölgemizde çokça üretilen ve ekonomik katma değeri bir hayli fazla olan domates, salçalık biber ve benzeri tarım ürünleri için rahatlıkla yükleme yapabilecekler. Havza olarak Balaban Ovası’nın bir kısmı ile Gümüş Ovası’nın tamamı faydalanacak. Rampa; Kaşıkçı, Balaban, Musacalı, Sucahlı ve Sindel Mahalleleri’nin kullanımına uygun bir konumda inşa ediliyor” dedi.