Çöp Konteynırlarına Yıkama Ve Dezenfekte

Çöp Konteynırlarına Yıkama Ve Dezenfekte

Koronavirüs tedbirleri kapsamında temizlik tedbirlerini en üst seviyeye çıkaran Bergama Belediyesi ekipleri çöp konteynırlarını tam otomatik araçlarla yerinde yıkayarak dezenfekte etmeye devam ediyor. Kirliliğin ortadan kalkması ve kötü kokuların oluşmaması için yıkama aracı ile mahalle mahalle gezen ekipler günlük ortalama 30 konteynırı yerinde yıkıyor.

Bergama Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ‘Daha Temiz ve Sağlıklı bir Bergama için’ çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 137 mahallesi ile İzmir’in en en dağınık yerleşim alanına sahip olan Bergama’da, çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı ile günde ortalama 30 konteynır yerinde yıkanarak, dezenfekte ediliyor. Konteynırlar araç içine alınarak tazyikli suyla yıkanıp, ilaçlanıyor. Temizleme işlemi sayesinde çöp konteynırlarında pis koku, sinek oluşumunun yanı sıra görüntü kirliliği de önleniyor.

BAŞKAN KOŞTU “GÜNDE 30 ADET YIKANIYOR”

ilçe genelinde çöp konteynırı yıkama işlemlerinin yıl boyunca devam ettiğini ve belirli program çerçevesinde tüm mahallelerde gerçekleştirildiğini ifade eden Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Koronavirüs salgını nedeniyle bugünlerde dezenfekte ve temizlik faaliyetlerimizi daha da artırdık. Bu kapsamda özel aracımız ile konteynırlarımız yıkama ve dezenfekte ediliyor. Günde yaklaşık 30 adet konteynırı bu şekilde yıkıyoruz” dedi.