Bergamalılar Otizimli Çocuklar İçin Yürüdü

Bergamalılar Otizimli Çocuklar İçin Yürüdü

Bergama’da Selçukbey İlkokulu tarafından, otizmde farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş düzenlendi.

Bergama Kültür Merkezi önünde buluşan katılımcılar otizme dikkat çekmek için “Otizmi Farket Bizimle Yürü” yazılı mavi tişörtleriyle Bergama Cumhuriyet Meydanı’da yürüdü. Bergama Folklor Eğitim Merkezi (BEFEM) ve Bergama Yörük Kadınları Derneği de Bergama yöresine ait geleneksel şalvarlarını giyerek yürüyüşe destek verdi.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’da destek verdi. Bergama Selçukbey İlkokulu Sınıf Öğretmeni Pınar Güvenkaya, burada yaptığı konuşmada, otizmin tek tedavisinin erken tanı ile yoğun ve sürekli özel eğitim olduğunu söyledi. 
Konuşmanın ardından etkinlik, Bergama Folklor Eğitim Merkezi’nin (BEFEM) geleneksel halk oyunları gösterisiyle sona erdi.

Yürüyüşe, Bergama Spastik Çocuklar ve Erişkinler Derneği, Bergama Folklor Eğitim Merkezi, Bergama Yörük Kadınları Derneği, Bergama Motosiklet Kulübü, Bergama Bisikletçiler Derneği, Best Buddies (En Yakın Arkadaşlar) Türkiye Bergama Gönüllüleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.