Bergama’lı Öğrenciler Çevreye Duyarlı Yetişiyor

Bergama’lı Öğrenciler Çevreye Duyarlı Yetişiyor

Bergama’lı öğrenciler çevreye duyarlı yetişiyor
İlkokula başladıkları ilk andan 4. sınıfa kadar Bergama Belediyesi’nin çevre ile ilgili yaptığı her çalışmanın içerisinde bulunan 100. Yıl İlkokulu öğrencileri çevre bilinci ile okullarından mezun oldular. Ciğerimizi yakan orman yangınları ve yaşanan çevre felaketlerine dikkat çeken Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Çocuklarımızı çevre bilinci ile yetiştirmek için önümüzdeki süreçte eğitici faaliyetlere aralıksız devam edeceğiz” dedi.
Ortaokula başlamadan önce mezun oldukları 100. Yıl İlkokulu’ndan öğretmenleri ile birlikte Bergama Belediyesi Temizlik İşleri ve Çevre Koruma Müdürlüğü’ne bir ziyarette bulunan öğrenciler, İlkokul 1. sınıftan mezun oluncaya kadar ambalaj atıklarının geri dönüşümünden sokak hayvanlarına yuva yapma etkinliklerine, atık yağları ve atık pilleri toplamaya kadar yaptıkları birçok faaliyeti değerlendirip, bilgilerini tazelediler.
ATIK GETİRME MERKEZİ’Nİ GEZDİLER
Ziyaretleri esnasında hazırlıklarında son aşamaya gelinen Bergama Belediyesi 1. Atık Getirme Merkezi’ni de gezen öğrenciler, Yüksek Çevre Mühendisi Muhammed Ashour’dan yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Öğrenciler topladıkları atık pilleri de teslim ettiler.
BAŞKAN KOŞTU; “DOĞAYA DAHA AZ AYAK İZİ BIRAKARAK YAŞAMAYI ÖĞRENMELİYİZ”
Öğrencilere çevreye karşı göstermiş oldukları duyarlılıklarından dolayı teşekkür eden Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “İçimizi yakan orman yangınları nedeniyle kahrolduğumuz günlerden geçiyoruz. Doğal afetler ve sel felaketleri ile üzülüyor, canlarımızdan oluyoruz. Çevreye karşı duyarlı ve saygılı olmanın önemini daha iyi anladığımız günlerdeyiz. Tüm öğrencilerimizin çevre bilinci ve doğaya daha az ayak izi bırakarak yaşayabilmeyi öğrenmeleri amacıyla, Bergama’mız genelinde bilinçlendirme çalışmalarını artıracağız. Yarınlarımız olan çocuklarımızın çevreye, doğaya, can dostlarımıza, ayakta kalmaya çalışan hayvanlara karşı duyarlı yetişmelerini sağlamak için belediye olarak var gücümüzle çalışacağız” dedi.