Bergama’da Temizlik Seferberliği

Bergama’da Temizlik Seferberliği

Bergama’da temizlik seferberliği

5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası etkinlikleri kapsamında Bergama’da bulunan tüm okulların katılımıyla bir temizlik seferberliği başlatıldı. Düzenlenen tören ile birlikte tüm okullar eş zamanlı olarak etkinliğe katıldı. Protokol üyeleri öğrencilerle birlikte çöp topladı. Çevre temizliğine dikkat çekti.

Bergama Belediyesi, İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde organize edilen “Temizlik Seferliği” için bir tören düzenlendi. Törene Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Uyar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ulus, protokol üyeleri, gönüllü öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Yusuf Kemalettin Perin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen tören ardından, tüm okullarda eş zamanlı olarak temizlik seferberliği başladı. Protokol üyeleri, öğretmen ve öğrenciler Hüsnü Şenlendirici Parkı’na kadar çöp toplayıp, Bergamalı Kadri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle parkta buluştular. Toplanan çöplerle fotoğraf çekimi ardından program sona erdi.

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde ilçedeki tüm okulların katılımıyla düzenlenen organizasyonun farkındalık oluşma hedefine işaret eden Başkan Yardımcısı Aşkın Uyar, “Bu vesile ile Bergama’da yaşayan herkese buradan bir çağrı yapmak istiyorum. Belediye olarak biz çöpleri topluyoruz. Ama çevreyi korumak için her vatandaşımızın üzerine düşen bireysel çabayı da göstermesi gerekiyor. El birliği ile Bergama’mızı daha yaşanabilir hale getirmeye gayret etmeliyiz” dedi.