Bergama’da İşyerlerine Koronavirüs Denetimi

Bergama’da İşyerlerine Koronavirüs Denetimi


Türkiye genelinde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında gerekli önlemleri alan Bergama Belediyesi, Koronavirüs denetimlerine işyerlerinde de aralıksız devam ediyor.
İçişleri Bakanlığı’nın Koronavirüs salgınına önlem amacıyla yayınladığı genelge kapsamında, 10.00-17.00 saatleri arasında açık olan market, bakkal, manav, kasap, kuruyemiş ve şarküteri işletmecilerinden belirlenen saatlere uymalarını isteyen Bergama Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İlçe Tarım ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri ile işyerlerinde HES kodu sorgulaması yapmaya, maske, mesafe ve hijyen uyarısında bulunmaya devam ediyor. Ayrıca fırın ve unlu mamuller üretim ve satışı yapanlara ve saat 10.00 – 20.00 arasında paket servis dağıtımı yapan lokanta ve restoranlara denetimler aralıksız devam ediyor.
BAŞKAN KOŞTU; “HEPİMİZ İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE KURALLARA UYMAMIZ GEREKİYOR”
Koronavirüs ile mücadelenin başarılı olması için kural ve tedbirlere uymanın kişisel önlem almanın önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Tüm vatandaşlarımızdan kurallara uyma noktasında hassasiyet bekliyoruz. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına hep birlikte uymalıyız. Ev ziyaretleri yapılmamasına özellikle dikkat edilmeli. Bu günlerde ev içi bulaş oranının yüksek olduğu görülüyor. Kendimiz ve sevdiklerimizin sağlığı için kurallara uymaya kalabalık ortamlardan uzak durmaya özen gösterelim” dedi.