Bergama’da Gaziler Günü Kutlandı

Bergama’da Gaziler Günü Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü Bergama’da Hükümet Konağı önünde düzenlenen tören ile kutlandı.
Sosyal mesafe ve maske kuralına uyularak gerçekleştirilen törenlerde Garnizon Komutanlığı, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenkleri, Atatürk Anıtı’na sunuldu. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ardından ebediyete intikal eden gazi ve şehitlerimizin ruhuna Kur’an-ı Kerim okunup dualar edildi. Gaziler Günü nedeniyle bir açıklama yapan Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; ebediyete intikal eden tüm gazi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.
GAZİ VE ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU, DUALAR EDİLDİ
Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde mareşallik rütbesi ve gazilik ünvanının verilmesinin 99. yıl dönümü ve Gaziler Günü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Belediye Başkanı Hakan Koştu, Başkan Yardımcısı Aşkın Uyar, Garnizon Komutanı Vekili Piyade Albay Yakup Fikret Gürçay, gaziler, siyasi parti, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve protokol üyeleri katıldı. Törende; günün anlam ve önemi üzerine yapılan konuşma ardından başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için canını feda eden tüm şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden gazilerimiz için Kur’an-ı Kerim okunup, dualar edildi.
BAŞKAN KOŞTU “CANLARINI HİÇE SAYARAK KORKUSUZCA VATANIMIZI SAVUNAN GAZİ VE ŞEHİTLERİMİZİN RUHLARI ŞAD OLSUN ”
Vatan savunmasında korkusuzca göğüslerini siper eden ve canlarını hiçe sayan şehit, gazi ve kahramanları şükranla andığını yaptığı açıklamada dile getiren Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Her köşesi bir başka güzel olan vatanımızı canları pahasına kahramanca savunarak bizlere emanet eden gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.