Bergama’da 23 Nisan İçin Sürpriz Kutlama

Bergama’da 23 Nisan İçin Sürpriz Kutlama

https://www.facebook.com/bergamabelediye/photos/pcb.3034311646626016/3034306363293211/?type=3&theater

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin 100.’ncü yılı nedeniyle Bergama’da farklı bir kutlamaya imza atıldı. Bergama Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı günün anlamına uygun olarak 23 Nisan doğumlu üç çocuk ve TBMM’nin açılışıyla yaşıt olan 100 yaşındaki üç büyüğü evlerinde ziyaret ederek sürpriz yapıp, doğum günlerini kutladılar.

Sürpriz karşısında sevinç ve şaşkınlıkları yüzlerinden okunan çocuklar ve 100 yaşı deviren çınarlar ziyaretten ve doğum günlerinin kutlanmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Ziyaretler Koronavirüs tedbirlerine uygun, sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek gerçekleştirildi.

BAŞKAN KOŞTU; “HER ŞEY GELECEĞİMİZİN TEMİNATI ÇOCUKLARIMIZ İÇİN”

Doğum günü kutlamaları sırasında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Sizlerin şahsında tüm çocuklarımızın 23 Nisan Bayramı’nı kutluyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışıyla yaşıt olan büyüklerimizi de selamlıyor, doğum günlerini kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği, dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100.’sünü bu yıl, her ne kadar meydanlarda bir arada kutlayamasakta, bizlere emanet koltuklarımızda çocuklarımızı ağırlayamasak da, bayramımızın 100.yıl coşkusunu sizlerin şahsında tüm çocuklarımız ve büyüklerimizle yaşamak istedik.Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı biz kez daha buradan kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.