Bergama Tarım OSB İşsizliğe Çare Olacak

Bergama Tarım OSB İşsizliğe Çare Olacak


Yeterli istihdam alanları olmayışı nedeniyle işsizliğin önemli bir sorun haline geldiği Bergama’da yeni iş alanları için, gece gündüz demeden çalışan Belediye Başkanı Hakan Koştu, Bergama’ya da kurulacak olan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri üzerine yapılan toplantıya katıldı.

 1. Tarım Bayramı etkinlikleri için İzmir’e gelen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla İzmir Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen toplantıya Ak Parti Bergama İlçe Başkanı Sebahattin Güzel, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen ile katılan Bergama Belediye Başkanı Koştu, “Bergamamız’da yeni istihdam alanları oluşturmak, yeni yatırımlarla işsiz gençlerimize iş ve aş imkanı sunup, geleceğe daha güvenli bakmalarını sağlamak üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz. Alibeyli Mahallemiz sınırları içerisinde kuracağımız Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgemiz, ilçemizde istihdam için önemli bir yatırım olacak. Ve ilk etapta 2 bin 500 kişiye iş sahası fırsatı sunacak” dedi.
  BAŞKAN KOŞTU; “BERGAMA’MIZ İÇİN ÜNİVERSİTELERLE İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE OLACAĞIZ”
  Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, İzmir Milletvekilleri Yaşar Kırkpınar, Cemal Bekle, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, DSİ 2. Bölge Müdürü Birol Çınar, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, AK Parti Siyasi ve Hukuki İşleri Başkanı Ali Aslan ile Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’a yapılan ziyaret programına katılan Belediye Başkanı Hakan Koştu, Belediye ve üniversite işbirliğinin önemine dikkat çekti. Başkan Koştu “Biz tarihi kentimiz Bergama’nın bir yandan tarihi mirasını parlatacak ve koruyacak projeleri yaşama geçirirken, bir yandan da üniversitelerimiz ile işbirliği içerisinde olmaya, kadim kentimiz Bergama’nın bir üniversite şehri olmasına çaba harcıyoruz. Bu nokta da her bir üniversitemizle işbirliği içerisinde olmaya devam edeceğiz” dedi.
  BAŞKAN KOŞTU CUMHUR İTTİFAKI İLÇE BAŞKANLARI İLE 175.TARIM BAYRAMI’NA KATILDI
  Koronavirüs tedbirleri kapsamında sınırlı katılım ile İzmir’de gerçekleştirilen 175. Tarım Bayramı programına Cumhur İttifakı Ak Parti Bergama İlçe Başkanı Sebahattin Güzel ve MHP İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Engin ile birlikte katılan Başkan Koştu, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nedim Koşum’un tarım üzerine verdiği değerli bilgileri dinledi. Başkan Koştu, “Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ve birbirinden kıymetli sayın hocalarımızın değerli bilgilerinden istifade etme fırsatı yakaladık. Çok değerli bilgiler ile bizi buluşturan başta Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli olmak üzere konuşmacılara teşekkür ediyorum” dedi.
  BAŞKAN KOŞTU “BUGÜN DİKTİĞİMİZ FİDANLAR YARINLARIMIZ İÇİN”
  İzmir’de düzenlenen etkinliklere katılan Belediye Başkanı Hakan Koştu ‘Geleceğe Nefes Ol’ sloganıyla Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan fidan dikimi programına Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, İzmir Milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı, Yaşar Kırkpınar, Cemal Bekle, Cumhur ittifakı Bergama İlçe Başkanları Sebahattin Güzel ve Hasan Hüseyin Engin ile birlikte katıldı. Başkan Koştu, fidan dikiminin önemine dikkat çekerek, “Bugün diktiğimiz bu fidanlar yarınlarımız ve geleceğimizin teminatı yavrularımız içindir. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin çok büyük önem verdiği fidan dikim bayramları neticesinde ülkemiz daha bir yeşil olacak” dedi