Bergama İlçe Protokolünden Koronavirüs Denetimi

Bergama İlçe Protokolünden Koronavirüs Denetimi


01 Mart 2021 tarihi itibariyle tüm yurtta başlatılan yeni kontrollü normalleşme süreci kapsamında Bergama’da ilçe protokolü Koronavirüs denetimlerine katıldı. Vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen konusunda bilgilendirmede bulunuldu.
Vatandaşların bilinçlendirilmesi, alınan tedbirler ile belirlenen kurallara en üst seviyede uyulmasını sağlamak amacıyla İçişleri Bakanlığı’nca yurt genelinde eş zamanlı olarak başlatılan “Dinamik Denetim Modeli” kapsamında Bergama’da da denetimler yapıldı. İlçede yapılan denetimlere Kaymakam Mahmut Kaşıkçı, Belediye Başkanı Hakan Koştu, İlçe Emniyet Müdürü Özcan Onur, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ümmiye Çelik Saygın, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Turgay Keser ve bürokratlar katıldı.
İşyerlerini gezen, esnaf ve vatandaşları maske, temizlik ve sosyal mesafe konusunda uyaran İlçe Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Belediye Başkanı Hakan Koştu ve beraberindeki bürokratlar denetimlerde esnaf ve vatandaşlarla sık sık sohbet ettiler. Hem de yeni kontrollü normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte salgında yüksek risk grubunda bulunan İzmir ve Bergama için uyulması gereken tedbirler hakkında uyarılarda bulundular.
BAŞKAN KOŞTU; “MAVİ’YE GEÇMEK İÇİN HEP BİRLİKTE KURALLARA UYMALIYIZ”
Denetimlerin ardından bir açıklama yapan Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Kamuoyunun malumu olduğu üzere 01 Mart 2021 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı ardından, Yeni Kontrollü Normalleşme Süreci’ne geçmiş bulunuyoruz. Sağlık Bakanlığımız ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri göz önünde bulundurularak, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından tespit edilen kriterlere göre illerimiz 4 ayrı risk grubuna (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) ayrılarak salgınla mücadeledeki tedbir seviyeleri risk gruplarına göre belirlenmiştir. Üzülerek ifade ediyorum ki, İzmir ilimiz ve Bergama ilçemiz maalesef Koronavirüs vaka sayılarında yüksek riskli grupta yer almaktadır. Bugün düzenlediğimiz denetimlerle amacımız, esnaf ve vatandaşlarımızda farkındalığı artırarak yüksek riskli grupta yer alan İzmir’imiz ve ilçemizde artan vaka sayılarına dikkat çekmektir. Bergamalı hemşerilerimizden ricamız kendilerinin, sevdiklerinin ve toplumun sağlığı için temizlik, maske, mesafe kuralına mutlaka uymalarıdır. Kurallara titizlikle uyursak, yüksek risk grubundan bir an önce çıkıp normalleşme yönünde adımlar atmaya başlayacağız. Kurallara ne kadar çok uyarsak, Mavi’ye o kadar hızlı bir şekilde geçeriz. İnşallah tedbirlere uyarak Koronavirüs illetinden hep birlikte kurtulacağız” dedi.