Bergama için Belediye İşbaşında

Bergama için Belediye İşbaşında

Bayanlar için hijyen eğitimi, kadınlara yönelik şiddet ve kadın sağlığı eğitimleri düzenlendi

Bergama Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi, Halk Eğitim Müdürlüğü ve Toplum Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliği ile Bergama Sanat Atölyesi’nde resim, örgü, takı tasarım ve pastacılık kurslarına devam eden kursiyerlere Kadına Yönelik Şiddet ve Kadın Sağlığı Eğitimi düzenlendi. Başkan Koştu, bayanlara yönelik bu etkinliklerin artırılacağını söyledi.

Bergama Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile kadınlara yönelik düzenlenen Hijyen Eğitimi Kozak Yukarıbey Mahallesi ardından Göbeller Mahallesi’nde devam ediyor.

Kozak Bölgesi’nde turizm faaliyetlerinde gözlenen artışa bayanları hazırlamak üzere bu tür eğitimlere önem verileceğini belirten Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Ev pansiyonculuğu ve Cafeler Kozak Bölgemiz’de giderek artıyor. Bu yerleri açan ve işleten bayanlarımızı işyeri koşullarında buzdolabında gıdaların saklanması, gıda hazırlanırken eldiven, bone ve maske kullanımı gibi bilgiler ile bakteriler, mikroorganizmalar konusunda bilgilendirme yapıyoruz. Biz şimdiden turizm alt yapısı oluşturup, Kozak Bölgemizi aile işletmeciliğine hazırlamaya çalışıyoruz” dedi. Yukarıbey’de yapılan hijyen eğitimine 35, Göbeller’de devam eden eğitime ise 34 bayan katılıyor.