Bergama Belediyesi Sivrisinek Ve Karasinek İle Mücadeleye Aralıksız Devam Ediyor

Bergama Belediyesi Sivrisinek Ve Karasinek İle Mücadeleye Aralıksız Devam Ediyor

Bergama Belediyesi sivrisinek ve karasinek ile mücadeleye aralıksız devam ediyor.
2014 yılından itibaren su, kanalizasyon hizmetleri, alt yapı çalışmalarında olduğu gibi sivrisinek, karasinek, larva ve uçkunlarla mücadele Büyükşehir Belediyesi’nin görev ve sorumluluğunda bulunuyor.
VATANDAŞLAR SİVRİSİNEK VE KARASİNEKLERLE MÜCADELENİN ARTMASINI İSTİYOR
Bergama Belediyesi bünyesine ait ULV sistemli ilaçlama araçlarıyla sivrisinek, karasinek, larva ve uçkunlarla mücadeleye devam ediyor. Ekipler hava koşullarına bağlı olarak haftalık yapılan planlarla ULV sistemle donatılmış araçlarla ilaçlama faaliyetlerini vatandaşların talepleri doğrulsunda sürdürüyor.
Son haftalarda sivrisinek, karasinek sorununun artması ve şikayetlerin çoğalması nedeniyle ilaçlama ilçe genelinde açık alanlarda olduğu gibi özellikle sivrisinek ve larva oluşturacak noktalarda da aralıksız olarak sürdürülüyor.
18’i merkez 119 kırsal olmak üzere 137 mahallede sivrisinekler ve oluşacak her türlü zararlılara karşı çevre dostu ilaçlar kullanılıyor.
İLAÇLAMA MUHTARLARLA KOORDİNELİ YAPILIYOR
İlaçlama program çerçevesi içinde mahalle muhtarları ile koordineli olarak yürütülüyor. Mahalleler son sistem ULV araçlarla dolaşılarak ilaçlanıyor.