Bergama Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı

Bergama Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı

Bergama Belediyesi Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.
Toplantının dilek ve temenniler bölümünde konuşan Belediye Başkanı Koştu, SMA Hastası Kaan Efe’nin yardım kampanyasına omuz vermenin önemine dikkat çekerek, İzmir Sanat Grubu sanatçılarının Bergama Belediyesi’ne bağışladıkları eserlerinin satışı olacağını, gelirin Kaan Efe’nin kampanyasına bağışlanacağını söyledi. Toplantıda ayrıca UNESCO Bergama Alan Başkanı Dr. Emre Ataberk tarafından, alan başkanlığının yaptığı ve yapacağı çalışmalarla ilgili bir sunum gerçekleştirildi.
Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Ekim ayı meclis tutanaklarının okunması ve ibrası ile başlandı. Ardından Başkanlık ve Belediye Müdürlükleri’nden meclise gelen konular görüşüldü. Meclis açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hakan Koştu, alınan kararların Bergama için hayırlı olmasını diledi.
BAŞKAN KOŞTU’DAN ÇAĞRI; “SMA HASTASI KAAN EFE’MİZİN BAĞIŞ KAMPANYASINA OMUZ VERME ZAMANI”
SMA Hastası Kaan Efe’nin tedavisi için İzmir Valiliği tarafından onay alarak sürdürülen yardım kampanyasına bağış çağrısında bulundu.
Başkan Koştu; “Hayırsever vatandaşlarımız, iş insanlarımız, 7’den 77’ye tüm hemşehrilerimiz yardım kampanyasına bağışlarda bulundular. Destek verdiler. Hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Lakin öyle bir noktaya geldik ki; yardım kampanyasına bir omuz vermek gerekiyor. Şimdi tamda bu noktadayız. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız için Belediyemiz ve İzmir Sanat Grubu işbirliğinde açtığımız bir sergimiz oldu. Bu sergimizde yer alan eserlerden bazılarını sanatçılarımız belediyemize bağışladı. Hepsi birbirinden değerli bu resimleri satışa çıkardık. Satış bedelleri, satın alan hayırseverimiz adına Kaan Efe’mizin kampanyasına bağışlanacak. İlgilenen hayırseverlerimiz Belediyemiz Özel Kalem ve Kültür Müdürlükleri ile irtibata geçebilirler. Sanatçılarımıza da tekrar buradan teşekkür ediyorum” dedi.

UNESCO ÇALIŞMALARI İLE İLGİLİ MECLİS ÜYELERİ’NE BİLGİLENDİRME YAPILDI

Meclis toplantısı ardından dilek ve temenniler bölümünde konuşan Belediye Bakanı Hakan Koştu, UNESCO Dünya Mirası Bergama’da kültürel mirasın korunması, UNESCO Bergama Alan Başkanlığı tarafından yapılan, yapılacak ve yürütülen çalışmalar hakkında Meclis Üyeleri’ne bilgilendirme yapılacağını açıkladı. Ardından kürsüye gelen UNESCO Bergama Alan Başkanı Dr. Emre Ataberk tarafından bir sunum gerçekleştirildi.
Toplantının son maddesinde ise Aralık ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 1 Aralık 2022 günü saat 14.00’de yapılması kararlaştırıldı ve toplantı sona erdi.
KAAN EFE VALİLİK ONAYLI YARDIM KAMPANYASI BAĞIŞLAR
SMS İLE BAĞIŞ İÇİN
Tüm operatörlerden KAAN EFE yazıp 6201’e SMS göndererek 20 TL bağışta bulunulacağı gibi, ayrıca valilik izni olan ibanlara da bağışta bulunulabiliyor.
BANKA YOLU İLE BAĞIŞ İÇİN
Yapı Kredi Bankası
Alıcı: Kaan Efe Şanal
TL için
TR66 0006 7010 0000 0096 9412 92
DOLAR için
TR34 0006 7010 0000 0096 9229 53
EURO için
TR06 0006 7010 0000 0096 8929 02
SWIFT KODU :YAPITRISXXX
🇪🇺AVRUPA İBAN
NL68 BUNQ 2068 0895 72
Alıcı :SmaKids