Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bu Yıl İkincisini Düzenlediği Kozak Yaylası Festivali’ne Katıldı

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bu Yıl İkincisini Düzenlediği Kozak Yaylası Festivali’ne Katıldı

Kozaklı üreticilerin yöresel lezzetleri ve ürünlerini sergilediği festivalin açılışında konuşan Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Kozak Yaylası doğal güzellikleri ve çam fıstığının anavatanı olması dolayısıyla çok güzel ve özel bir bölge. Son dönemde çam fıstıklarında yaşanan verim kaybı için bakanlığımız üniversiteler ve enstitüler işbirliğinde özverili bir çalışma başlattı. İnşallah kısa zamanda bu sorunu çözerek ve bölgenin eski günlerine kavuşmasını sağlayacağız. Bölgemizle ilgili önemli gelişmelerden biride Bakırçay’da Tarım ve Hayvancılığa Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için bakanlığımız geçtiğimiz hafta çalışmaları başlattı. Bölgemizde istihdam açısından çok önemli bir çalışma. Bugün bu güzel etkinliği bizlerle buluşturan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e ve Büyükşehir yetkililerine teşekkürlerimi sunuyorum. Ve Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bölgemizde güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Kozaklı üzüm üreticileri arasında düzenlenen üzüm yarışmasında dereceye giren üreticilere ödülleri ve plaketleri takdim edildi.

Geleneksel keşkek dövme, Kozak yöresi gelin kınası merasimi, tahtacı semahı gibi geleneksel gösterilerin sergilendiği festivalde pop müziğinin sevilen isimlerinden Mehmet Erdem birbirinden güzel şarkılarını Kozaklılar için seslendirdi.