Bergama’da can dostlar için besleme noktaları kuruluyor

Bergama’da can dostlar için besleme noktaları kuruluyor

Bergama Belediyesi sokaktaki ‘Can Dostlar’ için şehrin birçok yerinde besleme noktaları oluşturmaya başladı. Başkan Koştu, “Can dostlarımızın her daim yanındayız. Daha iyi şartlarda beslenmelerini sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Koronavirüs nedeniyle hafta sonları iki gün olarak uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte sokak hayvanlarını beslemeye yönelik tedbirlerde artırılmaya başlandı. Zabıta Müdürlüğü Veteriner İşleri Birimi tarafından kentin çeşitli noktalarına kurulan beslenme noktaları ile daha iyi şartlarda can dostlara besleme yapılması hedefleniyor.

BAŞKAN KOŞTU “CAN DOSTLAR BİZE EMANET”

Sokakta yaşayan her can dostun yanında olmaya gayret gösterdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Hemşehrilerimden isteğim bu besleme noktalarına sahip çıkmaları ve korumalarıdır. Belediye olarak biz bu besleme noktalarına belirli periyodlar halinde mama bırakmaya başladık. Elimizden gelen desteği sadık dostlarımıza sunuyoruz. Besleme noktalarını şehrimizin çeşitli noktalarına monte ediyoruz. Sayılarını peyder pey artıracağız. Düzenli olarak bu noktalara mama bırakacağız. Vatandaşlarımızdan da ricam bu besleme noktalarına sahip çıkmalarıdır” dedi.