Başkan Koştu Çamlıpark Projesini Yerinde İnceledi…

Başkan Koştu Çamlıpark Projesini Yerinde İnceledi…

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, yapımına geçtiğimiz yıl başlanan kent merkezindeki Çamlıpark Pojesi ile ilgili incelemelerde bulundu. İnşaatı devam eden proje ile ilgili olarak kamuoyundaki, mevcut ağaçların zarar gördüğü iddialarıyla ilgili yetkililerden bilgi alan Başkan Koştu, ağaçların korunması ve çevre duyarlılığı yönünde gerekli tedbirlerin alınması uyarısında bulundu.
Peyzaj ve çevre düzenleme aşamasındaki projeyi, Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte inceleyen Başkan Koştu, inşaat süreci ve ağaçlandırmanın durumuyla ilgili bilgi aldı. Başkan Koştu, Orman İşletme Müdürlüğü ile birlikte, ağaçlandırma konusunda titizlikle çalışılacağını ve her projenin çevreci bir hassasiyetle yürütülmesi gerektiğinin önemini vurguladı.

Yetkililerin, kuruyan ağaçlarda böcek tespit etiklerini ifade eden Koştu, böcek kapanları kurularak gerekli önlemlerin alındığını, kuruyan dalların budama ve bakım işlemlerinin tamamlanacağını, kuruyan ağaçların yerine ivedilikle ağaçlandırmaların yapılacağını ifade etti.