Atatürk’ten Miras Bergama Kermesi İçin Geri Sayım Başladı

Atatürk’ten Miras Bergama Kermesi İçin Geri Sayım Başladı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten Bergama’ya miras olan ve 83. yıldır aralıksız yapılan Uluslararası Bergama Kermesi’nin 84.’ncüsü için geri sayım başladı. Kermes bu yıl Koronavirüs nedeniyle farklı bir tarzda organize edilecek. Kermes etkinlikleri dijital mecra ve tv ekranlarında yaşatılacak.
Kermes için hazırlıkların tamamlandığını belirten Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Kermesimizi 14-15 Eylül 2020 tarihlerinde yapacağız. 14 Eylül 2020 Pazartesi günü ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98.’nci yıl dönümü etkinlikleri ile birlikte kermesimizin açılışını da yapacağız. Pandemi nedeniyle sınırlı katılım olacağından etkinliklerimizi sosyal medya ve tv ekranlarıyla vatandaşlarımızın evine götüreceğiz” dedi.
BU YIL KERMES SOSYAL MEDYA VE TV EKRANLARINDA
Ülkemiz de yapılmaya başlanan ilk yerel festival özelliği taşıyan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleri doğrultusunda 83 yıldır organize edilen Uluslararası Bergama Kermesi’nin 84.’ncüsü için geri sayımın başladığını ve etkinlik programının hazırlandığını söyleyen Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Türkiye’mizin ilk festivali olan savaş yıllarında bile aralıksız düzenlenen kermesimizi Pandemi tedbirlerine uygun olarak dijital mecrada ve tv ekranlarında gerçekleştirip, 83 yıldır kesintisiz devam eden kermesimizin 84’ncüsünü de gerçekleştirmiş olacağız. Pandemi süreci olmasaydı kermesimizi 22-28 Haziran 2020 tarihlerinde yapılmasını planlamıştık, isterdik ki; belirlenen tarihlerde gerçekleştirelim. Ancak yaşadığımız olağanüstü durum olan Pandemi nedeniyle Haziran ayında yapamadık. Geçmiş yıllar içerisinde de kermesimiz bazı yıllar bir hafta süreyle bazı yıllarda da daha az süreyle yapıldı. Ağustos ayında oy birliği ile meclisimizde aldığımız kararla kermesimizi Pandemiden dolayı Eylül ayı içerisinde yapmayı kararlaştırmıştık. 14-15 Eylül 2020 tarihlerinde düğünümüzü gerçekleştireceğiz” dedi.