Ankara’da ‘Bergama’ Toplantısı

Ankara’da ‘Bergama’ Toplantısı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ak Parti Hükümeti’nin, Bakanların, Milletvekillerinin desteğini alan Bergama’nın projeleri bir bir masaya yatıyor.
Kadim kent Bergama’da dev projelerin yaşama geçmesi için büyük bir çaba sarf eden Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, ilçeye değer katacak ve esnafı sevindirecek yeni projeler için Ankara’da. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un başkanlığında bakanlıkta düzenlenen toplantıya katılan Başkan Koştu, 2021 yılının Bergama açısından yatırım yılı olacağı müjdesini verdi.
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı, Necip Nasır, Atilla Kaya, Cemal Bekle ve Yaşar Kırkpınar’ın katılımıyla birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, üç bin yıllık tarihi geçmişiyle bir dünya markası olan, UNESCO Dünya Mirası Bergama’nın projeleri tek tek görüşüldü. Toplantıda Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer ve Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen’de yer aldı.
BAŞKAN KOŞTU; “BERGAMA ŞAHLANACAK, KUZEY EGE KAZANACAK”
Bergama’nın bugüne kadar konuşulmaktan öteye gitmeyen dev projeleri için gece gündüz demeden çalışmaya devam ettiklerine dikkat çeken Belediye Başkanı Hakan Koştu, “İlçemizi şahlandıracak Selinos Antik Kanal Projemiz, Millet Bahçesi Projemiz, Doğalgaz Çalışmalarımız, Çevre Yolu Çalışmalarımız, şehir içi yollarımızın asfaltlanması çalışmaları başta olmak üzere 2021 yılı kadim kentimiz Bergama açısından tam bir yatırım yılı olacak. Esnafımız için Ankara’dan yeni müjdelerle döneceğiz” dedi.
BAŞKAN KOŞTU; “CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN ERDOĞAN BAŞTA OLMAK ÜZERE PROJELERİMİZİ DESTEKLEYEN HERKESE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM”
Kuzey Ege’nin parlayan yıldızı Bergama’nın makus talihini değiştirmek üzere hazırlanan dev projelere destek veren herkese yaptığı açıklamasında teşekkür eden Başkan Koştu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği ile bütün zorlukları tek tek aşıp hemşehrilerimize sözünü verdiğimiz vizyon projeleri gerçekleştirecek olmanın sevincini yaşıyoruz. Bergamamız bu projelerle Kuzey Ege’nin parlayan yıldızı olacak. Projelerimizin gerçekleşmesinde bize desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ak Parti İzmir Milletvekilimiz, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Hamza Dağ, bölge milletvekillerimiz, Ak Parti İzmir İl Başkanımız Sayın Kerem Ali Sürekli, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ve emekleri için bürokratların her birine ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.