30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yıl dönümü Bergama’da Törenlerle Kutlandı. Başkan Koştu, “Şanda Bizim Şerefte, Bayramda Bizim Sevinçte” Dedi

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yıl dönümü Bergama’da Törenlerle Kutlandı. Başkan Koştu, “Şanda Bizim Şerefte, Bayramda Bizim Sevinçte” Dedi

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü Bergama’da törenlerle kutlandı. Başkan Koştu, “Şanda bizim şerefte, bayramda bizim sevinçte” dedi.
İlk program Bergama Şehitliği’nde gerçekleştirildi. Şehitlerimiz Kur’an-ı Kerim Tilaveti, dualar ve rahmetle anılıp, mezarlarına karanfil bırakıldı. Daha sonra Hükümet Konağı önünde devam eden törenlerde, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Çelenk sunumunun sona ermesiyle kutlamalar Cumhuriyet Meydanı’nda devam etti.
BAŞKAN KOŞTU, “DUMLUPINAR’DA ŞAHA KALKIŞIMIZ, ZAFER BAYRAMI’MIZ KUTLU OLSUN”
30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Şanda bizim şerefte. Bayramda bizim sevinçte” dedi. 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızın 99. yıl dönümünü sevinçle, törenlerle kutladıklarına yaptığı açıklamada işaret eden Başkan Koştu, “Bu vesileyle bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; tüm şehitlerimizi ve kahramanlarımızı rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi.
Törenlere Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Garnizon Komutanı Tank Kurmay Albay Kürşat Güler, Cumhuriyet Başsavcısı Korhan Sert, İlçe Emniyet Müdürü Özcan Onur, İlçe Jandarma Komutanı M. Uğur Abacı, Şehit ve Gazi Aileleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, belediye meclis üyeleri, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Cumhuriyet Meydanı’nda Mualla Ersezgin Ortaokulu tarafından hazırlanan kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Piyade Üsteğmen Raşit Kocaman’nın günün anlam ve önemini belirten konuşması ardından, Kılıç Kalkan Ekipleri gösterilerini gerçekleştirdi. Halk oyunları ve şiirlerin okunması ile Cumhuriyetimizin temellerini attığımız, yeniden şahlanışımız olan 30 Ağustos Zafer Bayramı büyük bir coşku ile kutlandı.