23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nın 103. Yıl Dönümü Kutlamaları, Hükümet Konağı Önünde Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma Töreni İle Başladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nın 103. Yıl Dönümü Kutlamaları, Hükümet Konağı Önünde Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma Töreni İle Başladı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılışı ile birlikte yarınımızın teminatı çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yıl dönümü kutlamaları, Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı.
BAŞKAN KOŞTU; “TÜM ÇOCUKLARIMIZIN BAYRAMINI KUTLUYORUM”
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Atatürk tarafından geleceğimiz teminatı çocuklarımıza armağan edilmesinin büyük bir öngörü olduğuna işaret eden Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Gazi meclisimizin kuruluş yıldönümünde, bu özel günü çocuklarımıza armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum” dedi.
HERKESİ CUMHURİYET MEYDANI’NA BEKLİYORUZ
Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ardından Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen kutlama törenine geçildi. Başkan Koştu, Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan ve gün boyunca devam edecek olan tören ve şenliklere, 7’den 77’ye herkesi, aileleri çocukları ile birlikte davet etti.
Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden törenin ardından Çocuk Resimleri Sergisi saat: 12.15’de Kültür Merkezi’nde, Bergama Belediyesi Çocuk Şenlikleri saat:13.00-17.00 arası Zeytinpark’ta, 23 Nisan Konseri Belediye Çocuk Korosu saat: 21.00’de Kültür Merkezi’nde yapılacak.