19 Ekim Muhtarlar Günü Bergama’da Törenle Kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü Bergama’da Törenle Kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü Bergama’da törenle kutlandı. Muhtarlar günü vesilesiyle Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirilip, ardından Haluk Elbe Toplantı Salonu’nda muhtarlarla bir araya gelindi.
Muhtarlar günü törenlerine Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Belediye Başkanı Hakan Koştu, Cumhuriyet Başsavcısı Bilgehan Yücel, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve muhtarlar katıldı. Toplantı öncesi Belediye Başkanı Hakan Koştu, Bergama Muhtarlar Derneği Başkanı Halil Erol’a bir buket çiçek vererek, tüm muhtarların gününü kutladı.
BAŞKAN KOŞTU; “MUHTARLARIMIZ DEMOKRASİ ZİNCİRİMİZİN İLK HALKASIDIR”
Toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hakan Koştu, yerel yönetim olarak muhtarlarla birlikte hizmete her an hazır olduklarına dikkat çekti. Her mahallenin kendine has ihtiyaç ve talepleri olduğuna işaret eden Başkan Koştu, “Merkezde, ovada ve kırsalda bulunan mahallelerimizin sorunları bir değil. Mahallelerimizin sorunlarının neler olduğunu biliyoruz. Elimizdeki imkanlar ile her mahallemizde öncelikli sorunlarından başlamak üzere çözmeye gayret ediyoruz. 24 saat görevi başında bulunan muhtarlarımız, Dеmоkrаsi zincirinin ilk halkasını oluşturmaktadır. Muhtarlık teşkilatı, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedirler. Tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın ′19 Ekim Muhtarlar Günü′nü kutluyor, hayırlı ve başarılı görevler diliyorum” dedi.