18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü’nün 107’nci Yıl Dönümü Nedeniyle Bergama Garnizon Şehitliği’nde Bir Tören Düzenlendi

18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü’nün 107’nci Yıl Dönümü Nedeniyle Bergama Garnizon Şehitliği’nde Bir Tören Düzenlendi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 107’nci yıl dönümü nedeniyle Bergama Garnizon Şehitliği’nde bir tören düzenlendi.
Bergama Şehitliği’ndeki Anma Töreni’ne İlçe Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Belediye Başkanvekili Aşkın Uyar, Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt Umutlu, Garnizon Komutanı Tank Kurmay Albay Kürşat Güler, protokol üyeleri ve siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan törende çelenk sunumu ardın aziz şehitlerimiz anısına saygı ateşi yapıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden törende şehitlerimizin ruhu için dua edildi, Fatiha okundu.
ŞEHİTLERİMİZİN KABİRLERİ ZİYARET EDİLDİ
Dua ardından şehitlerimizin kabirleri tek tek ziyaret edilerek, aileleri ile birlikte karanfil bırakıldı.
Başkanvekili Aşkın Uyar, “Çanakkale Deniz Zaferi’miz ile tüm Dünya’ya Çanakkale’mizin geçilemeyeceğini haykırmış olduk. Bu zaferimiz, Dünya tarihine altın harflerle yazılan bir zaferdir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan için gözünü kırpmadan cepheye koşan aziz şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.