10. Şakir Süter Gazetecilik Yarışması Sonuçlandı

10. Şakir Süter Gazetecilik Yarışması Sonuçlandı

 1. Şakir Süter Gazetecilik Yarışması Sonuçlandı
  Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Paydaşlarımızla birlikte 10’ncusunu düzenlediğimiz bu yarışma ile usta gazeteci hemşehrimiz merhum Şakir Süter’in adını yaşatmaya devam edeceğiz”
  Yaşamını çok sevdiği mesleğine adayan Bergamalı merhum Gazeteci – Yazar Şakir Süter anısına Bergama Belediyesi, İzmir Gazeteciler Cemiyeti iş birliğiyle, Bergama Ticaret Odası (BERTO), Bergama Kültür ve Sanat Vakfı (BERKSAV) desteğiyle bu yıl 10’ncusu düzenlenen Şakir Süter Gazetecilik Yarışması sonuçlandı.
  59 eserin katıldığı yarışma jürisi, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, İGC Üyeleri Gazeteciler Kenan Seven, Saadet Erciyas, Hakan Dirik, Sadık Pala, Ertan Gürcaner, Kenan Yeşil, Bergama Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Çakı ve Bergama Belediyesi Basın Danışmanı Gazeteci Ferit Özcan’dan oluştu.
  Yarışmaya katılan eserler jüri üyeleri tarafından titizlikle incelendi. Jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda ödül almaya hak kazanan eserler şöyle belirlendi:
 2. ŞAKİR SÜTER GAZETECİLİK YARIŞMASI ÖDÜLLERİ
  🗞️Haber Dalı: Ali Gözeten – İHA – Yavru Leyleklere Sahip Çıktılar
  🗞️Araştırma – İnceleme Dalı: Mazlum Vesek – Ege Telgraf – Yörük Ali Efe’nin Kendi Kaleminden Hayatı
  🗞️Fotoğraf: Tenzile Aşçı – Ege Postası – Nefes Alamıyoruz
  🗞️Röportaj: Çağla Geniş – İlkses Gazetesi – Korsan Adasında 21 Gün: Armayı da bırakmadı
 3. ŞAKİR SÜTER GAZETECİLİK YARIŞMASI ÖZEL ÖDÜLLERİ
  🗞️Bergama Ticaret Odası Özel Ödülü:
  Rana Beyza Öztürk – Ege Telgraf – Çam Fıstığının Başkenti Zorda
  🗞️Vecdi Altay Özel Ödülü:
  Samet Can Kocagür – Ulusal Kanal – 8 Yıllık Emeği 1 Günde Yok Oldu
  🗞️Osman Bayatlı Özel Ödülü:
  Taner Uyanıker – İlkses Gazetesi – Bergama Tarihi Küplerini Geri İstiyor
  🗞️Bergama Belediyesi Özel Ödülü:
  Mert Yasin Alpdündar – Yeni Asır Gazetesi – Bu Köyde Söz Kadınların
  Şakir Süter Gazetecilik Yarışması’nın ödül töreni 27 Ağustos 2021 Cuma günü saat 13.00’te Bergama Kültür Merkezi’nde (BerKM) gerçekleşecek.
  BERGAMA BELEDİYE BAŞKANI HAKAN KOŞTU; “USTA GAZETECİ HEMŞEHRİMİZ MERHUM ŞAKİR SÜTER’İN ADINI YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
  25 Ocak 1950’de Bergama’da doğan ve gazetecilik mesleğine 1970 yılında Akşam Gazetesi’nde muhabir olarak başlayan Şakir Süter’in usta bir gazeteci olarak yaşamı boyunca hep mesleki ile birlikte olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Bergama’mızın çok sevip, saydığı hemşehrimiz merhum Şakir Süter’in adını bu yarışma ile yaşatmaya devam edeceğiz. Yaşamı gazetecilikle adeta birleşen hemşehrimiz merhum Şakir Süter, kendine has duruşu olan ve onurlu bir kalem olarak tüm Türkiye’de olduğu gibi her Bergamalı’nın zihninde yer etmiştir. Evlatlarımıza, hemşehrimiz Şakir Süter’in bu duruşunu ve mesleğine olan sevgisini anlatmaya devam edeceğiz. Bu yarışmanın düzenlemesinde emeği olan paydaşımız İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Dilek Kappi ve yönetimine, desteklerini esirgemeyen Bergama Ticaret Odası Başkanı Sayın Fikret Ürper ve yönetimine, Bergama Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Sayın Gökhan Gönlügür ve yönetimine teşekkür ederim” dedi.