‘Yaşasın Cumhuriyet’ 99 YIL ÖNCEKİ RUH DİMDİK AYAKTA

‘Yaşasın Cumhuriyet’ 99 YIL ÖNCEKİ RUH DİMDİK AYAKTA

Yaşasın Cumhuriyet
Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde destansı bir kurtuluş mücadelesinin sonucunda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğuna açıklamasında işaret eden Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Kurtuluş Savaşı’mız, milletimizin yeniden küllerinden doğuşunun destanıdır. Aziz vatanımızın topraklarını kendi aralarında pay etmeye çalışan işgal güçlerinin hesaba katmadıkları tek şey Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki milletimizin cesareti ve ferasetiydi” dedi.
İŞGALCİ GÜÇLER KÖTÜ EMELLERİ İÇİN ŞİMDİDE EKONOMİK VE SİYASİ ARGÜMANLARLA SALDIRIYOR
Bundan yaklaşık 100 yıl önce milletimizin cesareti ve feraseti karşısında kötü emellerine ulaşamayanların yine sahnede olduklarına dikkat çeken Başkan Koştu, “Türkiye’mizi yıkmaya çalışan güçler ekonomik, siyasi ve askeri pek çok argümanı zaman zaman devreye sokarak vatanımız üzerindeki kötü emellerinden vazgeçmediklerini gösteriyorlar. Milletimiz ve onun bağrından çıkan kahramanlar dün nasıl ki Anadolu’da ülkesine, milletine ve vatan topraklarına karşı yönelen tehditleri bertaraf ettiyse bugün de ekonomik, siyasi ve askeri her tür tehlikeyi ve tehdidi yok edebilecek güç ve kararlılıkta, cesarette ve ferasettedir” dedi.
99 YIL ÖNCEKİ RUH DİMDİK AYAKTA
99 yıl önce İstiklal Harbi’mizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize can veren ruhun, bugün de dimdik ayakta olduğunun altını yaptığı açıklamada çizen Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Birlik, beraberlik ve kardeşlikle bu ruh; dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de vatanımıza operasyona asla müsaade etmeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıldönümünü ve yarın kutlayacağımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı tebrik eder, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ile bütün şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şükranla anıyorum. Hemşerilerimi sevgiyle selamlıyorum” dedi.