Türkiye’de Bir İlk Bergama’da Başladı…

Türkiye’de Bir İlk Bergama’da Başladı…


Bergama Oryantiring Harita Çalıştayı start aldı
Eşsiz coğrafi güzellikleri ve bulunduğu konumu ile doğa sporları merkezi olmaya aday Bergama’da Oryantiring Harita Çalıştayı düzenlendi.
Bergama Belediyesi ev sahipliğinde başlayan çalıştay 21 Şubat 2021 tarihine kadar devam edecek. Geçtiğimiz günlerde Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ve Oryantiring Federasyon Başkanı Hacer Akyüz arasında imzalanan protokol kapsamında çalıştaya ev sahipliği yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı Hakan Koştu, Bergama’yı doğa sporları merkezi yapmakta kararlı olduklarına dikkat çekti.
BAŞKAN KOŞTU; “ÜLKEMİZDE İLK DEFA HARİTA ÇALIŞTAYI YAPAN YER OLDUK”
İlkler şehri Bergama’da yine bir ilke imza atıldığına işaret eden Başkan Koştu, “Oryantiring Harita Çalıştayı’nı ülkemizde ilk defa yapan yer olduk. Türkiye’mizin dört bir yanından gelen haritacılara, alanın en iyi haritacılarından biri olan ve bu alanda Dünya’da saygınlık kazanmış Sayın Georgi Hadjimitev eğitim veriyor. Kadim şehrimiz Bergama’yı doğa sporları turizminin merkezi konumuna getirmek için gerekli bütün adımları bundan sonraki süreçte de atmaya devam edeceğiz” dedi.