ENGLISH

KURSLAR

Bergama Belediyesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi; Bergama Belediyesi sınırları içinde ikamet eden çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif alanlarda gerçekleştirilecek her türlü eğitim, öğretim, üretim ve rehberlik çalışmalarının yapılması amacıyla oluşturulmuştur. Merkezin oluşturulabilmesi için hazırlanan “Bergama Belediyesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Yönetmeliği” 07.02.2013 Olağan Meclis Toplantısı’nda kabul edilmiştir.

Eğitim Merkezi’nin ilçe bazında var olan talep ve beklentileri göz önüne alarak yaşam boyu eğitime imkân sağlaması hedeflenmiştir.

Ulaşımı kolay bir adreste yılın her döneminde hizmet veren Belediyemiz Yaşam Boyu Eğitim Merkezi bünyesinde temel müzik eğitimi, çalgı grupları, korolar, hobi, meslek edindirme ve üniversiteye hazırlık kursları düzenlenmektedir. Kurslar, vatandaşlarımızın talep, ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda belirlenmektedir. Yalnızca Belediyemizin açmış olduğu kursların yanı sıra ilçemizdeki eğitim kurumlarıyla işbirliği halinde, eğitimi başarıyla bitirenlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaların verildiği kurslar da düzenlenmektedir.

Kurslar Yaşam Boyu Eğitim Merkezi başta olmak üzere Belediyemiz Rahmi Yeşilsoy Engelli Merkezi, Sanayi Sitesi Sosyal Tesisi ile merkez dışı mahallelerimizde belirlenen kamusal alanlarda gerçekleştirilmektedir.

2015 yılsonu itibariyle 36 farklı branşta 1100 kursiyerin katıldığı kurslar aşağıdaki gibidir:

Temel Müzik Eğitimi: nota ve solfej,

Çalgı Grupları: Gitar, keman, bağlama, piyano, bateri, ud,

Korolar: TSM, THM ve Çocuk Koroları,

El Sanatları Kursları: File İşi, İğne Oyası, Tel Kırma, Gümüş İşlemeciliği(Telkari), Takı Yapımı, Çeyiz Ürünleri Yapımı, Ebru Yapımı, Keçe Yapımı, Nikah Şekeri Yapımı, Seramik Biçimlendirme, Çini İşlemeciliği,

Meslek Edindirme Kursları: Hasta Kayıt Kabul İşlemleri, Arıcılık, Evde Çocuk Bakımı, Evde Hasta Ve Yaşlı Bakımı, Adli Kalem İşleri,

Üniversiteye Hazırlık Kursları: Matematik, Tarih, Coğrafya, Edebiyat, Türkçe, Kimya, Felsefe, Biyoloji, Fizik.

Kurs başvuruları Zafer Mahallesi 22. Sokak No:1 adresinde bulunan Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’ne şahsen yapılmaktadır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

•          Başvuru dilekçesi

•          Nüfus cüzdanı fotokopisi

•          Fotoğraf                

•          Diploma fotokopisi