Tonoz Düşünce Atolyesine Ziyaret

Tonoz Düşünce Atolyesine Ziyaret

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Güzel İşler Derneği’nin bu yıl ikincisini düzenlediği ‘Tonoz Düşünce Atölyesi’ni ziyaret etti.

Güzel İşler Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlen Tonoz Düşünce Atölyesi, çeşitli konularda yapılan atölye çalışmalarıyla birçok ilden öğrenci ve akademisyenleri ağırlıyor. Bergama Belediyesi ve Bergama Ticaret Odası’nın desteğiyle Güzel İşler Derneği tarafından organize edilen Tonoz Düşünce Atölyeleri, Kale Mahallesi tarihi tonozda yapılıyor.

Tonoz Düşünce Atölyesine bu yıl Türkiye’nin farklı illerinden 300 öğrenci ve 9 Eylül, Adnan Menderes ile Anadolu Üniversitesi başta olmak üzere alanında uzman akademisyenler katılım gösterdi. Akademisyenler, arkeoloji, felsefe, psikoloji, sanat ve tarih konularında öğrencilere toplamda 14 atölye çalışması sunacak.

Düşünce atölyesini ziyaret eden Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Çocukluğum ve gençliğim bu mahallede geçti. Bergama çok ayrıcalıklı ve özel bir kent. Medeniyetlerin geçiş noktası. Şehrimizde Roma döneminden, Osmanlı ve Selçuklu dönemine kadar çok sayıda eser var. İçinde bulunduğumuz yer de tarihi bir yer. Bildiğiniz gibi çoğu yerde tarihi yerler kentten ve yaşamdan uzak. Ve tarihin içinde yaşamak bizler için büyük bir mutluluk. Buralarda çok sayıda faaliyetler yapılıyor. Bu faaliyetlerden biri de Güzel İşler Derneği’nin düşünce atölyesi. Bergama’nı farklı yerlerinde güzel işlere imza atmaya devam ediyorlar. Bizlerde kentimizde yapılan güzel işleri her daim destekçisiyiz” diye konuştu.