TOKİ Konutları İhalesi Bugün Yapılıyor

TOKİ Konutları İhalesi Bugün Yapılıyor

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun seçim vaatleri arasında bulunan TOKİ Bergama konutlarının ihalesi bugün yapılıyor.

TOKİ tarafından Bergama’ya inşa edilecek olan 274 adet konut, 1 adet cami ile alt yapı ve çevre düzenlemesi işi e-ihale sistemiyle bugün gerçekleştirilecek. Belediye Başkanı Hakan Koştu, “TOKİ ilçemize ilk etapta 274 adet konut inşa edecek. Vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz seçim vaatlerimizden birisinin daha yaşama geçmesinin sevincini yaşıyoruz” dedi.
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Bergama’ya inşa edilecek olan konutlar dar ve orta gelirli aileler için üretilecek. TOKİ Konutları sözünün verildiği ilk günden beri heyecanla bugünü bekleyen ilçede sevinç her geçen gün artıyor.

BAŞKAN KOŞTU; “BİR SEÇİM VAADİMİZİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Bergama’ya bugüne kadar TOKİ konutu yapılmayışını büyük bir kayıp olarak nitelendiren Başkan Hakan Koştu, “31 Mart Yerel Seçimleri’nde TOKİ’nin ilçemize yeni konutlar inşa etmesi sözünü vermiştik. Bu sözümüzü yerine getirme yolunda bugün TOKİ tarafından işin ihalesi yapılarak önemli bir adım daha atılmış oluyor. TOKİ ülkemizin birçok bölgesinde yıllardır konut üretip duruyor. Girişimlerimiz sonucu ilçemizde de konut yapılması yönünde karar alındı. Konutlar İlçemizin gelişim yönü içerisinde bulunan Zafer Mahallesi’nde hem de kentimizin en gözde yerleri arasında bulunan Berksoy Otel’in kuzeyinde inşa edilecek. Şimdiden hemşehrilerimize hayırlı olsun ” dedi.