Tır Ve Kamyon Garajı Köprüsü Tamamlanıyor

Tır Ve Kamyon Garajı Köprüsü Tamamlanıyor

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde halka vermiş olduğu vaadlerinden birisi daha gerçek oluyor. Tır ve Kamyon Garajı’nın hizmete girmesi için hazırlıklar son sürat devam ediyor. Garaja geçiş için gerekli olan 18 metre uzunluğunda, 5,5 metre genişliğindeki köprünün yapımında sona yaklaşıldı.

Bergama Belediyesi tarafından yapımına başlanan ve yaklaşık 80 bin liraya mal edilecek olan köprü imalatında sona yaklaşıldı. Böylelikle Tır ve Kamyon Garajı’nın yol güzergahı üzerinde bulunan en önemli sorun çözüme kavuşmuş olacak. İslamsaray Mahallesi Vakıflar üstü mevkiinde yapılacak olan tır ve kamyon garajı, yaklaşık 13 bin metre kare alana sahip olacak.

BAŞKAN KOŞTU; “SÖZÜNÜ VERDİĞİMİZ PROJELERİ BİR BİR YAPACAĞIZ. BİLİYORUZ; HEMŞERİLERİMİZ SABIRSIZLIKLA YOLLARIN YAPILMASINI BEKLİYOR. ONU DA YAPACAĞIZ”

Tarihi kent Bergama’da cadde ve sokaklara gelişi güzel bırakılan tır ve kamyonların, ilçede yaşayan herkes için sorun oluşturmaya başladığına dikkat çeken Başkan Koştu, “Göreve geldiğimiz ilk günden söz verdiğimiz projelerimizi yapmak için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışıyoruz. Ankara’ya her gittiğimde projelerimizin yapımı için çok önemli mesafeler alıyoruz. Bu projelerimizden birisi de Tır ve Kamyon Garajıydı. Yapımı için önündeki engelleri bir bir kaldırmanın sevincini yaşıyoruz. Garajın süratle yapılmasıyla vatandaşlarımızı düzensiz parklardan kurtarmakla birlikte, tır ve kamyoncu esnafımızın mal ve can güvenliğini de sağlamış olacağız. Projelerimizin her aşamasında planlı bir şekilde yol alıyoruz” dedi. Bakırçay bölgesine hizmet edecek olan garajın yıllardır yapılması için beklediğini, ama bir türlü yapımının başarılamadığını söyleyen Başkan Koştu, “Bu projenin startını vermek bize nasip oldu. Yapımı için gereken görüşmeleri süratle tamamladık. DSİ ‘den kanal boyu yol ve beton sulama kanalı üzeri köprü geçiş izinlerini ısrarlı takiplerimiz neticesinde olumlu olarak sonuçlandırdık. Yıllardır bekleyen bu engelin aşılmasıyla birlikte Tır ve Kamyon Garajı için yeşil ışık doğmuş oldu” dedi.

BAŞKAN KOŞTU “YOLLARI DA YAPACAĞIZ”

Bergama’da yaşayan herkesin sabırsızlıkla yolların yapılması ve asfaltlanmasını beklediğine dikkat çeken Başkan Koştu, “Doğalgaz çalışmaları ve alt yapı çalışmaları tamamlanınca yollarımızı da kentimize yakışır hale getireceğiz. Doğalgaz için taşımayla geliyor. Bergama’ya yetmez diyenlerin sesi soluğu kesildi. Neden; çünkü ısrarlı takiplerimizle Eylül’de Aliağa-Bergama arası boru hattının döşenmesine başlanıyor. Doğalgaz çalışmalarına da hızla devam ediliyor. Her cadde ve sokakta çalışma yapılıp, biran önce tamamlanacak. Alt yapısı hazır olan caddelerde süratle asfalt yapılacak. Amacımız söz verdiğimiz büyük projeleri, ilçemizde yıllardır yapılamayanları yapıp, hemşehrilerimizin hizmetine sunmak” dedi.