Temizlik İşçilerinden Belediye Başkanı Koştu’ya Ve Hizmet-İş Sendikası’na Maaş Zammı Teşekkürü

Temizlik İşçilerinden Belediye Başkanı Koştu’ya Ve Hizmet-İş Sendikası’na Maaş Zammı Teşekkürü

Temizlik işçilerinden Belediye Başkanı Koştu’ya ve Hizmet-İş Sendikası’na maaş zammı teşekkürü
Bergama Belediyesi Temizlik İşleri’nde çalışan işçiler, Ocak 2022 tarihi itibariyle geçerli olacak şekilde yapılan ek protokol ile maaşlarına ve sosyal haklarına gelen ilave zamlardan dolayı Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ve Hizmet-İş Sendikası’na tatlı ikramı ve meşrubatla teşekkürde bulundular.
BAŞKAN KOŞTU ALKIŞLARLA KARŞILANDI
Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan işçilerin müdür ve amirleri ile birlikte organize ettiği etkinlik, işçilerin dinlenme salonunda gerçekleştirildi. Etkinliğe davet edilen Belediye Başkanı Hakan Koştu, Belediye Başkan Yardımcıları Aşkın Uyar, Cüneyt Umutlu, Hizmet-İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Gültekin Şimşek ve sendika temsilciler hep birlikte katıldı. Başkan Koştu, gelişinde işçiler tarafından alkışlar ile karşılandı. ‘En Büyük Başkan, Bizim Başkan’ diye tezahüratta bulunan işçiler, tatlı ve meşrubat ikramı yanında Belediye Başkanı Hakan Koştu, Hizmet-İş Sendikası Başkanı Gültekin Şimşek, Belediye Başkan Yardımcıları Aşkın Uyar, Cüneyt Umutlu ve temsilciler adına Sendika Baş Temsilcisi Ferit Özcan’a çiçek verdiler.
BAŞKAN KOŞTU; “TEŞEKKÜRÜ ŞEHRİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMİZLEYİP, HEMŞEHRİLERİMİZE SUNALIM”
Etkinlik kapsamında işçilere bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Göreve geldiğimizde Bakırçay bünyesinde çalışan işçilerimiz bizden önceki dönemde belediyede yetkili olan sendika ile belediyenin mahkemelik oluşu nedeniyle zam alamamışlardı. Mahkemenin ardından süratle harekete geçip, Bakırçay şirketimiz kadrosunda çalışan işçilerimizin maaş ve sosyal haklarının iyileştirilmesi için çaba gösterdik. Sendikalı çalışma hakkından her bir işçimizin yararlanmasını sağladık. Belediyemizde yetkili olan Hizmet-İş Sendikası ile sözleşme masasına oturduk. Sözleşmemizi imzaladık. Ancak, Koronavirüs nedeniyle dünya genelinde ülkelerin ekonomilerinde olduğu gibi, ülkemizde de enflasyonda beklenmeyen artışlar nedeniyle Hizmet-İş Sendikası’nın talebi doğrultusunda tekrar ek protokol ile Kadrolu (%30), Beta (%40) ve Bakırçay (%50) şirketlerimiz bünyesinde çalışan işçilerimizin maaşlarına zam yapılmasını kararlaştırdık” dedi.
Şimdi işçi arkadaşlarıma sesleniyorum diyerek konuşmasına devam eden Başkan Koştu, “Bizlere yaptığınız bu teşekkürü, en çok hak eden hemşehrilerimiz. Kadim şehrimiz Bergama’yı en iyi şekilde temizlemeliyiz. Çöp konteynırlarını ve etrafını, cadde ve kaldırımlarımızı pırıl pırıl temizleyerek hemşehrilerimize teşekkür etmiş olacağız. Sizden isteğim görevlerinizi en iyi şekilde yapmanız” dedi.
BAŞKAN KOŞTU’YA BİR TEŞEKKÜR DE SENDİKA BAŞKANI ŞİMŞEK’TEN
Başkan Koştu’nun konuşması ardından söz alan Hizmet-İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Gültekin Şimşek’te, Belediye Başkanı Hakan Koştu’ya işçiler ve sendika adına teşekkür etti. Sendika Başkanı Şimşek, “Gerek sözleşmemiz sürecinde, gerekse ek protokol sürecinde Belediye Başkanımız Sayın Hakan Koştu, Başkan Yardımcılarımız Sayın Aşkın Uyar ve Cüneyt Umutlu taleplerimize olumlu yaklaşım sergilediler. Sözleşme masasında işçilerimizin haklarını koruyabilmek için yaptığımız sıkı sıkıya pazarlıklar ardından, bugün geldiğimiz noktada her bir işçimizin yüzü gülüyor. İşçilerimizin bu sevinci bizleri de ziyadesiyle mutlu etti. Bu vesile ile Belediye Başkanımız Hakan Koştu, Başkan Yardımcılarımız Aşkın Uyar ve Cüneyt Umutlu’ya şahsım, sendikam ve temsilci arkadaşlarım adına teşekkür ederim” dedi. Etkinlik ikram edilen tatlıların yenmesi, meşrubatların içilmesi ile son buldu.
TEMİZLİK İŞLERİNDE OCAK MAAŞI 5.370 TL. İLE 9.795 TL. ARASINDA GERÇEKLEŞTİ
Belediye Temizlik İşleri bünyesinde sendikalı olarak çalışan işçilerin devam eden sözleşmelerinde yapılan ek protokol ile maaşlarına yapılan zammın ardından Ocak 2022 maaşı 5.370 TL. ile 9.795 TL. arasında gerçekleşti. Çoğunluğu belediyenin Bakırçay şirketi kadrosunda bulunan işçilerin maaşlarına yapılan % 50 zam ardından her bir çalışanın mutluluğu gözlerinden okundu.