Tarım Ve Orman Bakanlığı Tarafından ‘Geleceğe Nefes Ol’ Sloganıyla Başlatılan Fidan Dikim Seferberliğine Bergama, Kınık Ve Dikili’de Katıldı

Tarım Ve Orman Bakanlığı Tarafından ‘Geleceğe Nefes Ol’ Sloganıyla Başlatılan Fidan Dikim Seferberliğine Bergama, Kınık Ve Dikili’de Katıldı

Bergama İlçe Orman Müdürlüğü tarafından tespit edilen Kınık-Cumalı Köy orman alanında yapılan etkinliğe sabahın erken saatlerinden itibaren akın akın katılımcılar gelmeye başladı. Bergama’dan çok sayıda vatandaş Cumhuriyet Meydanı’ndan belediyeye ait otobüslerle taşındı. Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Dikili Kaymakamı Alper Faruk Güngör, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Bergama Garnizon Komutanı Tankçı Albay Murat Sağlık, Bergama İlçe Emniyet Müdürü Metin Kartal, İzmir Orman İl Müdürlüğü Personel Şube Müdürü Ahmet Aydın, Bergama Orman İşletme Müdürü Tuğran Çığnatlı, Bergamalı sanatçı Hüsnü Şenlenlendirici, Siyasi parti temsilcileri, Bergama,Kınık, Dikili ilçeleri protokol üyeleri, memurlar, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. Bir şenlik havasında yapılan fidan dikimi sırasında başlayan yağmura rağmen herkes dikime devam etti.

Başkan Koştu, “Sözde çevreciler yine yok ortada”

Tören alanında bir konuşma yapan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “1000 yıldır bu toprakları vatan edindik. Birileri yakmakla, Bizler ülkemizi güçlendirme yolunda yapmakla meşgulüz. Çevremizi korumak için geleceğe daha yeşil bir çevre bırakmak için Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’nin gayretleriyle 81 ilimizde bu kampanya yapıldı. Gerçek çevreçiler yağan yağmura rağmen işte burdalar. Sözde çevreci olanlar yine her güzel işte olduğu gibi burda yoklar” dedi.

Orman Bakanlığı’nın başlattığı Geleceğe Nefes projesi ile 81 ilde saat 11.11’de başlayan fidan dikim seferberliğine Bergama, Kınık ve Dikili’den katılan çok sayıda vatandaş tüm yurtta aynı saatte başlayan bu heyecana ortak oldular.