Bergama Belediyespor

Bergama Belediyespor Profesyonel Futbol Takımı

Bergama Belediyespor’un temelleri 1925-1932 yılları arasında Bergamalı sporseverlerin bir araya gelerek oluşturduğu Yeşil Oba Futbol Takımıyla atılmıştır. Zaman zaman farklı isimlerle birden fazla takımla varlık gösterilse de 1970’li yıllarda bugünkü kırmızı – lacivert renkleriyle Bergama Spor olarak günümüze uzanan serüven başlamıştır. O dönemlerde halkın yoğun futbol ilgisi karşısında merkezi ve yerel yönetim tarafından çeşitli turnuvalar düzenlenmiştir. 1983 yılında 3. Lig’in kurulmasıyla amatör spor yerini profesyonelliğe bırakmıştır.

Bergama Belediye Spor Profesyonel Futbol Takımı halen Spor Toto 3. Lig 3. Grup’ta Türkiye’nin en golcü takımları arasında varlığını sürdürmektedir. Kadrosunda altı Bergamalı oyuncuyu barındıran Takımın hedefi 2. Lig’e yükselmektir.

Bergama Belediyespor ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bergama Belediyespor Amatör Çalışmalar

Bergama Belediye Spor Kulübü Futbol, Basketbol, Voleybol, Badminton, Taekwando, Karate, Oryantring, Hentbol, Jimnastik, Atletizm, Trap Atışları  gibi pek çok branşta başarılı bir grafik çizerek, kaliteli, ahlaklı başarılı sporcular yetiştirmiştir ve yetiştirmeye devam edecektir.

  • Futbol Akademisi’nde yetişen genç sporcularımız, 2015-2016 sezonunda ilk kez,  U-14, U-15, U-16, U-17 ve U-19 yaş gruplarında Türkiye Gençlik Gelişim Liglerine katılmışlardır.
  • Oryantiring’te 20 erkek, 30 bayan sporcudan oluşan takımımız Türkiye genelinde yapılan olan Türkiye şampiyonası yarışmalarında ilçemizi başarıyla temsil etmektedir. Takımımız son iki sezonu Türkiye ikincisi olarak tamamlamıştır.
  • Taekwando takımımız son yıllarda çok başarılı dereceler elde etmiştir. Sporcularımız genel klasmanda İzmir il birincisi olurken, Türkiye altıncısı olarak da tarihi bir başarıya imza atmıştır. 18 ülkeden 800 sporcunun katıldığı uluslararası İzmir Taekwando Şampiyonasında 3 sporcumuz üçüncülük madalyası almıştır. Minik yaş grubundaki minik sporcularımız takım halinde İzmir İl birincisi olmuştur.
  • Badminton takımımızı, milli takım antrenörlerinden Hakan Avcı çalıştırmaktadır. Haftanın 6 günü çalışmalar devam etmektedir. Gençler, yıldızlar ve küçükler kategorilerinde yarışmalara katılmalarının yanı sıra alt yapı çalışmaları 50 sporcu ile devam etmektedir. Badminton takımımız geçen yıl Bergama’da düzenlenen Kardeş Şehirler Olimpiyat Oyunlarında Olimpiyat İkincisi olmuştur. Beş sporcumuz Badminton Milli Takımına seçilme başarısı göstermiştir. Takımımızın en büyük hedefi Dünya Şampiyonluğunu Bergama’ya getirmektir.
  • Voleybol takımımız genç yaş kategorilerinde kız ve erkek takımlarımızın liglerde mücadele etmesinin yanı sıra büyük erkekler de, Erkek Voleybol Bölgesel Ligi’ne katılmıştır.