Sokak Hayvanları İçin Ortaokul Öğrencilerinden Avrupa Birliği Projesi

Sokak Hayvanları İçin Ortaokul Öğrencilerinden Avrupa Birliği Projesi

Sokak hayvanları için ortaokul öğrencilerinden Avrupa Birliği Projesi
Bergama Şehit Ümit Özerli Ortaokulu öğrencileri tarafından sokak hayvanları için Avrupa Birliği Projesi hazırlandı. Proje kapsamında Bergama Belediyesi tarafından verilen destek için proje yöneticilerinden Fen Bilimleri Öğretmeni Aydan Kırcan ve öğrenciler Bergama Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt Umutlu’ya teşekkür ziyaretinde bulundular.
İLK AY ETKİNLİĞİ OKULDA MAMA KAMPANYASI
Avrupa Birliği E-twinning kapsamında yapılan “Sokak Hayvanları İçin El Ele” Projesi ilk ay etkinliğinde okulda mama kampanyası düzenleyen öğrenciler, Bergama Belediyesi tarafından sağlanan ve kendi imkanları ile topladıkları mamalar ile okul çevresinde bulunan hayvanlara besleme yaptı. Türkiye’den 7 okul, İtalya’dan bir okul ile birlikte hazırlanan proje kapsamında 11-12 yaş grubunda bulunan öğrenciler, İngilizce olarak hazırlanan sokak hayvanları içerikli e-kitap’ın bir bölümünü de katkı sağladılar.
BAŞKAN YARDIMCISI UMUTLU; “HER ZAMAN DESTEĞE HAZIRIZ”
Sokak hayvanları için proje hazırlayan öğrencileri tebrik eden Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt Umutlu, “Son günlerde çocuklarımıza karşı, tedbirsiz davranışlar neticesinde sokak hayvanlarının saldırılarına şahit olduk. Üzüntü duyduk. Doğası gereği saldırgan olan cinslerdeki köpekleri besleyen kişilerin, fütursuzca hareket etmemesi, yasalara dikkat etmesi gerektiğini buradan bir kez daha herkese hatırlatmak isterim. Bunun yanında proje kapsamında sokak hayvanları için böylesi proje hazırlayan öğrencilerimize Belediye olarak her zaman desteğe hazırız. Mama kampanyasına destek olduğumuz gibi besleme odağı desteği ve Belediyemiz Veterinerlik İşleri Birimi tarafından öğrencilerimize yönelik eğitim desteği de vereceğiz. Öğrencilerimizin her birisini kutlarım” dedi.