Şiddetli Rüzgar Ve Yağmur İle Devrilen 32 Ağaç İçin Çalışma Başlatıldı

Şiddetli Rüzgar Ve Yağmur İle Devrilen 32 Ağaç İçin Çalışma Başlatıldı

Şiddetli yağmur ve rüzgâr nedeniyle Ayaskent, Zağnos ve Aziziye mahallelerinde devrilen ağaçlar için çalışma başlatıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Uyar, Orman İşletme İlçe Müdürü Turan Çığnaklı ve Ak Parti İlçe Başkanı Sebahattin Güzel bölgeye giderek devrilen ağaçlarla ilgili incelemelerde bulundu.
Dün saat 15.30 sularında başlayan Bergama ve çevresinde etkili olan şiddetli yağmur ve rüzgâr en çok Ayaskent, Zağnos ve Aziziye Mahallelerinde etkili oldu. Ağaçların ve elektrik direklerinin devrilip, çatıların uçtuğu mahallelere kısa süre içerisinde müdahale eden belediye ekipleri gerekli çalışmaları hassasiyetle yürüttü.
DEVRİLEN AĞAÇLAR 35 YILLIK
Zağnos’ta 18, Ayaskent’te 8 ve Aziziye’de 6 adet olmak üzere toplam 32 ağaç için belediyenin Bergama Orman İşletme Müdürlüğü desteğiyle çalışma başlattığını açıklayan Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Uyar, “Yaklaşık 35 yıl ve üzeri yaşı olan bu bölgedeki çam ağaçları ne yazık ki; şiddetli rüzgâr ve yağış etkisiyle devrildi. Kökleri ile toprağa tutunma özelliğinin yitirilmesi nedeniyle devrilen ağaçların bulunduğu yerden kaldırılarak ulaşımı tekrar açıldı. Ekiplerimiz dünden beri ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Yaptığımız çalışmalarda bizlere destek veren ilçemiz Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerine de teşekkür ediyorum. Dün ki şiddetli yağış ve rüzgâr dolayısıyla zor anlar yaşayan vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.