Şampiyonluk Sevincini Gölgede Bırakmak İsteyen Bir Takım Kişi Ve Çevrelerin Attığı iftira Ve Karalama Çabaları Nedeniyle Bergama Belediyespor Kulübü Tarafından Kamouyu Açıklaması Yapıldı

Şampiyonluk Sevincini Gölgede Bırakmak İsteyen Bir Takım Kişi Ve Çevrelerin Attığı iftira Ve Karalama Çabaları Nedeniyle Bergama Belediyespor Kulübü Tarafından Kamouyu Açıklaması Yapıldı

BASIN VE KAMUOYU DUYURUSU

Son günlerde Bergama Belediyespor Kulübümüz ve büyük camiamızın bazı basın yayın organları ve sosyal medya üzerinden akla ve izana sığmayacak şekilde bir karalama algısıyla karşı karşıya bırakılma çabalarını hayretle izlemekteyiz. Şampiyonluk sevincimizi gölgede bırakmak için ortaya atılan iftiraları üzüntüyle karşılamaktayız.

Lig başından itibaren namağlup olarak fikstürde 1.’nciliğini hep koruyan, Bergama Belelediyespor Kulübü hakkındaki karalama ve iftiraları, kulüp yönetimi ile irtibata geçilmeden bazı medya organları tarafından yazılıp-çizilmesini de üzüntüyle karşılamaktadır. Her zaman basın organlarına bir telefon kadar yakın olan kulübümüz üzerine böylesi bir karalama operasyonu yapılırken aranıp, sorulmadan iftiralara yer verilmesini şaşkınlıkla izlemekteyiz.

Göreve geldiğimizde hak etmediği halde ilgisizlik ve yanlış politikalar yüzünden amatör kümeye düşürülen, 1 milyon lira borç ile; 1 masa ve 1 sandalyeye muhtaç hale getirilen bu büyük kulübü, 1 yıl gibi kısa bir zamanda toparlayıp, Kulüp Onursal Başkanımız ve Bergama Belediye Başkanımız Sayın Hakan Koştu’nun destekleriyle bir üst lige çıkaran yönetimimiz, TFF gelirleri kesilmiş olduğu halde, hem bu borçları ödeme planına almış, hem de anlaşma imzaladığı sporcularına ödemelerini kulüp tarihinde görülmedik bir şekilde düzenli yapmıştır. Sadece 5 futbolcumuza iki maç başı ücreti olan 15 bin tl, devre arasında gelen 2 futbolcumuza da peşinattan kalan 8 bin tl borcumuz haricinde futbolcularımıza yapılmayan hiç bir ödememiz kalmamıştır. Futbolcularımızın alacağı ödemeler 20 Mart 2020’de Koronavirüs Pandemisi’nin başladığı süreç başında maaş, prim, maç başı ve peşinat ödemeleri olarak 130 bin tl. yapılmıştır. 31 Mart 2020 tarihi itibariyle tekrar futbolcularımıza 11 bin tl, Voleybol ve diğer branşlarımıza da Nisan 2020 tarihi itibariyle 50 bin tl, çalışan personel ve teknik ekibimize de 75 bin tl ödeme peyder pey yapılmıştır.

Pandemi süresince gerek sporcularımız, gerek teknik kadromuz ile sürekli irtibat halinde olan yönetimimiz, ligin yeniden başlama ihtimaline karşı online olarak antremanlar düzenlemiştir. Ve takım kaptanımız ile kulübümüz sürekli irtibat halinde görüşülüp, konuşulmuş, yapılan ödemelerle ilgili kendisine bilgi verilmiştir. Bazı sporcuların iddia ettiği gibi pandemi döneminde ‘hiç aranıp sorulmadık’ şeklindeki açıklamalar tamamen gerçek dışıdır. Sezon içerisinde kulübümüzün belirlediği maç başı primleri futbolcularımızın isteği doğrultusunda yükseltilerek her maçtan sonra ödemeleri yapılmıştır.

Futbol camiası tarafından da bilindiği üzere prim vermek bir anlaşma olmayıp, tamamen yönetimin insifiyatinde olan bir durumdur. Buna rağmen yine futbolcularımızın isteği üzerine maç başı primleri yükseltilerek her defasında ödenmiştir. Pandemi süreci ve ligin kaderinin ne olacağı belli olmadığı dönemde takım kaptanı her defasında şampiyonluk primi istediklerini defaatle tarafımıza ‘prim, prim’ diyerek iletmiş, biz de sürecin ve ligin tescil edilmesinden sonra yönetim kurulumuzun toplanıp kararı vereceğini kendisine bildirmemize rağmen, daha şampiyonluk açıklanır açıklanmaz, yine bize nefes aldırmadan ‘prim, prim’ diyerek tarafımıza yersiz baskı yapılması anlaşılabilir bir tutum değildir.

Şampiyonluk kutlamalarının yönetimimiz tarafından pandemiye uygun olarak hazırlanıp, yapılacağı ve bu hazırlıkların tümünün yapıldığını kendilerine defalarca söylememize rağmen futbolcularımızın bazı taraftarlarla gelerek bir yıldır ekmeğini yedikleri kulübümüzü karalamasına, bir takım kişilerin yönlendirmesiyle hareket eden bazı çevrelerin iftiralarına, bu iftiraları bize soru sormadan tek taraflı olarak yazıp çizen bazı basın yayın organlarını üzüntü ve hayretle karşıladığımızı bildirir, hakkımızda yapılan hiçbir suçlamayı kabul etmediğimiz gerçeği ile kamuoyuna saygılarımızı sunarız. Kulümüzle ilgili iftiralarda bulunanlar hakkında da gerekli yasal girişimler ve hukuki sürecin başlatılacağını bildiririz.

Bergama Belediyespor Yönetim Kurulu