Oryantiring Milli Takımı Bergama’da Kampa Girdi

Oryantiring Milli Takımı Bergama’da Kampa Girdi


Türkiye Oryantiring Milli Takımı, doğa sporlarının merkezi olmaya aday Bergama’da kampa girdi. Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Bir dünya markası olan tarihi kentimiz Bergama’yı bir yandan turizmde hak ettiği noktaya getirmeye çalışırken, diğer yandan da doğa sporlarının merkezi haline getirmekte kararlıyız” dedi.
Temmuz ayında Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Dünya Gençler Oryantiring Şampiyonası’na ( JWOC) hazırlanmak maksadı ile Milli takımlar baş antrenörü Ahmet Kaçmaz tarafından planlanan kamp programı 16 sporcu, 2 antrenör ve 1 idareci eşliğinde Bergama’da başladı. Kampa milli takım haricinde 30 sporcuda deneyimlerini artırmak üzere katılım gösteriyor.
LETONYA MİLLİ TAKIM SPORCUSU PAULİNS TECRÜBELERİNİ AKTARACAK
13 Şubat 2021 tarihine kadar devam edecek olan kampta, Letonya Milli Takım Sporcusu Arturs Paulins’nda yardımcı eğitimden olarak yer alıyor. Dünya sıralamasında 10.’ncu olan Letonya Milli Sporcusu Arturs Paulins, kamp süresince tecrübe ve deneyimlerini sporculara aktaracak, çalışmalara yardımcı eğitmen olarak eşlik edecek.
BAŞKAN KOŞTU, “BERGAMA’YI DOĞA SPORLARI MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ”
Türkiye Oryantiring Milli Takımı’nın kamp için Bergama’yı seçmiş olmasından dolayı mutluluk duyduklarını söyleyen Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Tarihi kentimiz Bergama’yı, Dünya’da artık popüler hale gelen doğa sporlarının cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz. Bu amaç için yapmış olduğumuz girişimler neticesinde Bergama Belediyesi olarak Oryantiring Milli takımına ev sahipliği yapıyoruz. Bu kampta dünya sıralamasında 10.’ncu sırada olan ve doğa spor severleri tarafından da yoğun ilgi ile takip edilen sporcu Arturs Paulins’te misafirimiz” dedi.
BAŞKAN KOŞTU; “ORYANTİRİNG HARİTALARINI GÜNCELLİYORUZ”
Kamp süresince Bergama’da var olan Oryantiring haritalarının güncelleneceğini ve genişletileceğini de doğa sporcularına müjdeleyen Başkan Koştu, “Kozak Bölgesi dışında, ilçemiz merkezinde de harita güncellemesi ve genişletmesi yaparak tarihi alanlarımızı spor turizmine kazandıracağız” dedi.
Öte yandan İlçenin doğa sporları merkezi haline getirilmesi için Oryantring Federasyonu faaliyet programında yer alan Türkiye Şampiyonası’nın 2.’nci ayağının, bin 500 sporcunun katılımı ile Bergama’da yapılması da planlanıyor.