Kuzey Ege Ve Bergama’nın Önemi Her Geçen Gün Artıyor…

Kuzey Ege Ve Bergama’nın Önemi Her Geçen Gün Artıyor…

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Çandarlı’da yapılması planlanan Kuzey Ege Limanı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Koştu “Bölgemizin önemi her geçen gün artıyor”

Hemen hemen hergün Bergama ve bölgemizle ilgili olarak yapılan açıklamalar, önümüzde ki dönemde Bakırçay’ın yıldızının parlayacağının güçlü sinyallerini vermeye başladı. Her geçen gün Bergama ve Kuzey Ege ile ilgili sevindirici gelişmeler yaşandığına dikkat çeken Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Kuzey Ege Otoyulu, ESBAŞ’ın ilçemize kuracağı Serbest Bölge, Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Kuzey Ege Limanı gibi büyük yatırımlar sayesinde ilçemizin ekonomisi fazlasıyla gelişecek. Bölgemizde istihdamın artmasıyla işsizlik sorunu ortadan kalkacak” dedi.

Öztürk, “Devletimiz limanlar için çalışıyor”

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, “Limanlarımızın Kuşak ve Yol Projesinin Deniz İpekyolu ayağında mutlaka yer alması gerektiğini sürekli ifade ediyoruz. Bu konuda devletimizin çalışmaları var. Çinliler, Pire Limanı’nın kapastesi dolduğundan Doğu Akdeniz’de sonrası için bir açılım yapmak zorundalar. İnşallah Çandarlı için güzel haberler sözkonusu” diye haberler.comsitesinde açıklamaları yer aldı.