KUPA GÜREŞLERİ HEYECANI YÜKSELTTİ

KUPA GÜREŞLERİ HEYECANI YÜKSELTTİ

Bergama Folklorik Deve Gösterisi Festivali hemşehrilerimizin yoğun ilgi ve katılımları ile yapıldı.
Bölgenin en büyük deve gösterisi organizasyonlarından birisine sahne olan Bergama Deve Güreşi Alanı’nda Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinin Baş Pehlivanlarının buluştuğu develer kıran kırana güreşti. Güreşleri Bergama Kaymakamı Avni Oral, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Belediye Başkan Yardımcıları Aşkın Uyar ve Cüneyt Umutlu, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Uğur Abacı, Ak Parti Bergama İlçe Başkanı Sebahattin Güzel, MHP Bergama İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Engin, Belediye Meclis Üyeleri, Bergama Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Derneği Başkanı Mahmut Geyikli, protokol üyeleri ve yaklaşık 10 bin kişi izledi.
Başkan Koştu; “Güreşlerin güzel bir havada, birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdik. Geleneksel hale gelen Folklorik Deve Gösterisi Festivali’ne ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduk. Başta güreşlerimize baş pehlivan develeriyle katılan misafirlerimize, Güreş Komite Başkanı Mahmut Geyikli’ye, komitemizin üyelerine ve değerli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
KUPA GÜREŞLERİ HEYECANI YÜKSELTTİ
180 Baş Pehlivan develerinin güreştiği Bergama Deve Güreşi Alanı’nda kupa güreşleri heyecanı doruğa taşıdı. İzleyicilerden büyük alkış alan Kupa Güreşleri 7 dalda yapıldı.
🐪🏆 Bergama Kaymakamlık Kupası: Bergama Kozak’tan Taşçıbey ve Germencik’ten Koldaş
🐪🏆 Bergama Belediye Başkanlığı Kupası: Ortaklar’dan Zamanın Harikası ve Bodrum’dan Çatak Tuna
🐪🏆 Bergama Emniyet Müdürlüğü Kupası:
Kumluca’dan Aslanbey ve Bergama’dan Mesut Reis
🐪🏆 Bergama Jandarma Komutanlığı Kupası: Armutlu’dan Küçük Efsane Yağız Efe ve Dikili’den Gazipaşalı
🐪🏆 Bergama Ülkü Ocakları Kupası: Bergama’dan Geyikli Efe, Turgutlu’dan Derman Bey, Bergama’dan Arap Efe ve Burhaniye’den Nuh Kızıklı
🐪🏆 Bergama Ziraat Odası Başkanlığı Kupası: Bergama’dan Kayhaoğlu ve Umurlu’dan Kösedağlı
🐪🏆 Bergama Şöförler Odası Kupası: Burhaniye’den Karabora ve Bergama’dan Şanlı