Koronavirüsü Tedbirlerle Yeneceğiz

Koronavirüsü Tedbirlerle Yeneceğiz

Bergama Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Koronavirüs tedbirleri kapsamında semt pazarlarına girişleri kontrollü olarak sağlamaya devam ediyor.
Perşembe ve Göçbeyli Pazarı’nda ve ilçe merkezinde iş yerlerinde HES Kodu sorgulaması, maske kontrolü ve hijyen uyarıları yapan Zabıta ekipleri ayrıca etiket kontrolüne de devam ederek satışa sunulan her bir ürünün fiyat etiketinin ürün üzerinde yer almasını denetliyor.
Koronavirüs pandemisi ile mücadeleye başlandığı ilk günden itibaren Bergama’da sürekli denetimler gerçekleştiren Bergama Belediyesi bir yandan da vatandaşlara yönelik maske, mesafe ve hijyen uyarılarında bulunmaya devam ediyor. Pazar girişlerine konulan dezenfekte ile pazara giren herkesin el dezenfektesi yapmasına özen gösterilirken maske ve sosyal mesafe kurallarının sıkı bir şekilde uygulanması sağlanıyor.
BAŞKAN KOŞTU; “İLÇEMİZDE SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN HEMŞEHRİLERİMİZİN BİZE YARDIMCI OLMASINI BEKLİYORUZ”
Koronavirüs tedbirlerinin İçişleri Bakanlığı genelgeleri, İl ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararları doğrultusunda uygulanmaya devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Pandeminin ilk gününden bu yana her alanda ekiplerimiz ile tüm tedbirleri alıyor, çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Pazar yerlerinde toplum sağlığı için kontroller yaparak, hemşehrilerimizi kurallara uymaları noktasında sürekli uyarıda bulunuyoruz. Bu günleri hep birlikte dayanışma içerisinde atlatacağız. Hemşehrilerimizden kurallara uymaları noktasında bize yardımcı olmalarını bekliyoruz” dedi.