Kira Ödemelerine İki Ay Erteleme

Kira Ödemelerine İki Ay Erteleme

#Koronavirüs salgını nedeniyle geçtiğimiz günlerde yayınlanan genelge ile faaliyetlerine ara verdirilen işyeri gruplarında yer alan ve belediye kiracısı olan esnaflar için yeni bir genelge yayınlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre; Belediye kiracısı olan esnaf için Koronavirüs salgını devam ettiği sürece kira tahakkuku yapılmayacak. Ayrıca ara verdikleri süre dikkate alınarak kira sözleşmelerinde süre uzatması yapılacak.

FAALİYETİNE DEVAM EDEN ESNAFA BAŞKAN KOŞTU’DAN KİRA ERTELEME AÇIKLAMASI

Faaliyetlerine devam edebilen kiracılar için ise sevindirici haber Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’dan geldi. Başkan Koştu, “Faaliyetlerine devam edebilen esnafımızın bu dönemde ödeme güçlüğü çekebileceği değerlendirmesinde bulunduk. Bizde belediye olarak esnafımızın kira ödemeleri için 2 ay erteleme kararı aldık. Milletçe zor bir dönemden geçiyoruz. Amacımız kiracımız olan esnaflarımızın rahat bir nefes almasını sağlamak” dedi.

Vatanımızı ve tüm dünyayı tehdit eden Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı ülke genelinde alınan tedbirlere dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Koştu, “Devletimiz ve Belediyemiz özveri ile alınan kararları uygulamaktadır. Alınan bu tedbirler nedeniyle istemesekte halkımız ve özellikle de esnafımız ekonomik açıdan olumsuz olarak etkilenmektedir. Her alanda birlik ve dayanışma içerisinde olmamız gerekiyor. Belediyemize ait işyerlerinde kiracı olarak duranlardan genelge kapsamı dışında olup, faaliyetlerine devam edebilen esnafımıza bu zorlu dönemde rahat bir nefes aldırmak adına 17.03.2020 tarihi itibariyle kira ödemelerini iki ay süresince erteliyoruz. Bu iki ay için herhangi bir vade ve ceza uygulaması yapmayacağız. Belediye olarak her daim esnafımızın yayında durmaya devam edeceğiz” dedi.