KAMUOYU AÇIKLAMASI !

KAMUOYU AÇIKLAMASI !

KAMUOYU AÇIKLAMASI !
Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, CHP Bergama İlçe Başkanlığı tarafından kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik yapılan girişimler üzerine bir açıklama yaptı.
Siyaseti Ali Cengiz oyunları ile puan toplamaktan ibaret olduğunu zannedenleri sorumlu davranmaya davet eden Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu “Yapılan kara propaganda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’e geleceği duyurusunu içeren afişleri Bergama’da kondukları yerinde duruyor” dedi.
BAŞKAN KOŞTU; “PUAN TOPLAMAYA YÖNELİK SANSASYON PEŞİNDE KOŞANLARI KINIYORUM”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Buca metrosu temel atma töreni için İzmir’e gelişini duyurmak üzere Bergama genelinde kavşaklarda, cadde ve ana arterlerde CHP İlçe Teşkilatı tarafından konulan çıtalı pano afişlerin yerlerinde durduğuna açıklamasında işaret eden Başkan Koştu, “Münferit bir olaydan puan toplamaya yönelik, sansasyon peşinde koşanları kınıyorum. Hemşehrilerimiz arasına fitne sokup, vizyon projelerimizin ete kemiğe büründüğü günlerin arifesinde, gündem değiştirmeye yönelik olarak CHP İlçe Teşkilatı’nın aceleyle yaptığı iftira niteliğindeki açıklaması için kamuoyundan özür dilemeye davet ediyorum” dedi.
Konunun münferit bir olaydan ibaret olduğunu açıklamasında belirten Başkan Koştu, “Kapalı Pazaryeri’nde çıtalı pano afişlerin konulduğu esnada zabıta memurumuz afişin konulmak istendiği yerin, ertesi gün pazar olduğu için pazarcı esnafa engel olmayacak şekilde yerleştirilmesini talep etmiştir. CHP İlçe Teşkilatı mensupları tartışma çıkarıp, afişleri koymaya devam etmişlerdir. Bunun üzerine Belediyemiz zabıtası uygun olmayan yerlere konulan 6 adet çıtalı pano afişi alıp, belediye deposuna götürmüşlerdir. İlçemiz genelinde konulan afişler kondukları yerlerinde durmaktadır. Toplatılma söz konusu değildir” dedi.
BAŞKAN KOŞTU; “AFİŞLER TOPLATILDI AÇIKLAMASI BİR İFTİRADAN İBARET”
Kamu düzenine dikkat ederek siyasi partilerin açılış, tören gibi duyuruları için afiş asmasına mani olmanın hiçbir nedeni olmadığına açıklamasında yer veren Başkan Koştu, “Olayı bütün açıklığı ile CHP Belediye Meclis Üyesi Sayın Osman Selim Tok ile saat 14:30 gibi yaptığım telefon görüşmemizde anlattım. CHP İlçe Başkanlığı’nın münferit bu olayı ilçemizin tamamında uygulanmış gibi genelleme yaparak paylaşımı ardından, AK Parti Bergama İlçe Başkanımız Sayın Sebahattin Güzel, CHP İlçe Başkanı Sayın Ecevit Canbaz’ı arayarak, olayın aslını izah etmiştir. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sayın Buğra Gökçe’yi de kendim telefonla arayıp, konunun münferit bir olay olduğunu aynı şekilde anlattım. Vatandaşlarımızda şehrimizin her yerinde duran afişleri çekip telefondan bana gönderdi. ‘Hepsi yerinde duruyor başkanım. Hiçbiri toplanmamış’ diye. Ama geldiğimiz saat itibariyle tüm Bergama’da afişler toplatılmış gibi kamuoyunu yanlış yönlendirme gayretlerini geri çekmediklerini hayretler içerisinde izlemekteyiz” dedi.
CHP İlçe Başkanlığı’na siyasi erk sahibi olarak oturdukları makamın sorumluluğu içerisinde davranmayı açıklamasında tavsiye eden Başkan Koştu, “Münferit bir olaydan genelleme yaparak kamuoyunun yanlış yönlendirilmeye çalışılmasını esefle kınıyorum. Bu konuya gösterilen tutum ferasetsiz bir yaklaşımdır. CHP İlçe Teşkilatı’na böylesi ayak oyunları ile siyaset yapmayı bırakmayı tavsiye ediyorum. Kamuoyuna saygılarımla” dedi.