İstiklal Marşı’mızın Kabulünün 101. Yıldönümü Dolayısıyla Bergama’da Tören Düzenledi

İstiklal Marşı’mızın Kabulünün 101. Yıldönümü Dolayısıyla Bergama’da Tören Düzenledi

İstiklal Marşı’mızın kabulünün 101. yıldönümü dolayısıyla Bergama’da tören düzenledi.
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle düzenlenen törende, Bergama Akif Ersezgin Anadolu Lisesi öğrencileri günün anlam ve önemine uygun hazırladıkları çeşitli etkinlikleri ve “Yüreklerde Akif, Dillerde Hürriyet” oratoryosunu sergilediler.
Bergama Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Bergama Belediye Başkanvekili Aşkın Uyar, Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt Umutlu, Bergama Garnizon Komutanı Tank Kurmay Albay Kürşat Güler, protokol üyeleri, çok sayıda öğrenci ve öğretmenler katıldı.
Öğrenciler tarafından hazırlanan oratoryo ve gösterimi yapılan “Akif Belgeseli” ile İstiklal Marşı’mızın yazıldığı döneme ve dönemin zorlu şartlarına dikkat çekildi. Program, ilçedeki okullar arasında düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile son buldu.
AKŞAM 20.30’DA BERKM’DE TİYATRO
12 Mart İstiklal Marşı’mızın Kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle Bergama Kültür Merkezi’nde Sanatçı Ahmet Yenilmez’in “Korkma” isimli tiyatrosu sahne alacak. Bugün saat 20.30’da başlayacak olan tiyatro oyununa tüm hemşehrilerimizi bekleriz.