İstanbul’un Fethinin 566.Yılı Törenlerle Kutlandı

İstanbul’un Fethinin 566.Yılı Törenlerle Kutlandı

İstanbul’un Fethinin 566.yılı Bergama Anadolu İmam Hatip Lisesinin düzenlediği program ile kutlandı.

Programa Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Saadettin Uysal, İlçe Tarım Müdürü Adem Aklar, İlçe Halk Eğitim Müdürü Hakan Ergüner, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Program Mustafa Kemal Atatürk, Fethin Mimarı Fatih Sultan Mehmet, tüm Türk Büyükleri ve ebediyete intikal eden şehitlerimiz adına bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Programın açılış konuşmasını Bergama Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Yücel Karakuş gerçekleştirdi. Ardından Bergama Anadolu İmam Hatip Lisesi Tarih Öğretmeni Hülya Benzer günün anlam ve önemi hakkında bir konuşma yaptı. Ardından Bergama Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi İksan Erçoban Kuran – ı Kerim Tilaveti için sahneye geldi.

İstanbul’un Fethi 2019 Yılı Kutlama faaliyetleri çerçevesinde “İstanbul’un Fethi “ konulu resim, şiir ve kompozisyon dallarında düzenlene yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Saadettin Uysal, Tarım İlçe Müdürü Adem Aklar tarafından verildi.

Programda Bergama Şehit Üsteğmen Cemil Canan Çiçek İmam Hatip Ortaokulu Mehter Takımı izleyicilere unutulmaz bir gösteri sergiledi.

İstanbul’un Fethinin 566.yılı Kutlama Programı öğrencilerin hazırladıkları Piyes, oratoryonun ve günün anlamı ile ilgili okudukları şiir ve kompozisyon ile sona erdi.

Programında sonunda etkinliğe katılan öğrenciler Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ile hatıra fotoğrafı çektirdi.