Hizmete Susayan Bergama’yı bir 10 Yıl Daha hizmetsiz Bırakmak İsteyenlere Başkan Koştu’dan Yerinde Tespit;

Hizmete Susayan Bergama’yı bir 10 Yıl Daha hizmetsiz Bırakmak İsteyenlere Başkan Koştu’dan Yerinde Tespit;

Hizmete susayan Bergama’yı bir 10 yıl daha hizmetsiz bırakmak isteyenlere Başkan Koştu’dan yerinde tespit;
“Muhalefet yapacağımız hizmetlerden korkuyor” 🔍
Geçmiş 10 yıllık hizmetsizlik döneminde yolların harabe haline dönüştüğüne dikkat çeken Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun Bergama’da hizmet için yaptığı gayretler dikkatlerden kaçmıyor.
🗞️ Milliyet Gazetesi köşe yazarı Onur Çakır, “Gayrimenkullerin kamu yararına değerlendirilmesi ile ilgili konuyu kaleme aldı.
Başkan Koştu;
“Şu anda muhalefet, yapacağımız hizmetlerden korkuyor. Dikili Belediyesi, 33 arazisini satış kararı aldı. Uzunburun köyünde 40’a yakın tarlanın satışı var. Ödemiş Belediyesi’nde 80’e kadar işyeri tarla satışı söz konusu. Torbalı’da aynı şekilde bu kararlar alındı. Bize karşı çıkanlar, önce kendi kapısının önüne bakmalı.”
“O gün evet diyenler, bugün bize karşı çıkıyor. Demek ki omurgalı olmamakla ilgili bir sorun var! Bergama, bizden önceki 10 yıllık süreçte hiçbir hizmet alamamış, yolları berbat. Vatandaş hizmet bekliyor. İğneyi kendilerine, çuvaldızı başkalarına batıracaklar.”
“2019’da göreve geldiğimizde 130 milyon lira kamu borç vardı. İlçe, 10 yıl hizmet görmemişti. Belediye, borç anlamında zor durumda. Biz gayrimenkullerimizi kamu yararını gözetip hemşehrilerimizin özlediği hizmetler için değerlendiriyoruz. CHP’li başka belediyeler ise borç ödemek için satıyor.”
👉 https://www.milliyet.com.tr/…/baskan-kostudan-satis…