Kurslar

Kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayata katılmalarını sağlayacak ve meslek sahibi olmalarının önünü açacak çalışmalara çok önem veriyoruz.  Birçok alanda açtığımız çeşitli kurslardan yılda yaklaşık 1000 hemşehrimizin yararlanmasını sağladık.

 

Bergama Belediyesi Sanat Atölyesi:  Pastacılık, Dikiş-Nakış, resim, boncuk takı tasarım, keçe, örgü ve çini kursları

Rahmi Yeşilsoy Engelli Merkezi Kursları: Ritm, Ebru, Keçe aksesuarları, örgü, yüzme, tenis

Taziye Evi ve Sanat Merkezi: Oya, kadın giyim, makine nakışı

Havra : Halıcılık Kursu (Bergama Belediyesi olarak öncelik verdiğimiz çok çok önemli iki konu var; biri tarihi ve kültürel mirasımızı koruyarak yaşatmak, diğeri halkımız için istihdam sağlamaktır. Bu amaçla, Halk Eğitim Merkezimizle birlikte açtığımız birçok mesleki kurs ile özellikle Bergamalı hanım kardeşlerimizin eğitilip, sertifika almasının ve meslek sahibi olmasının önünü açıyoruz.  

O nedenle, halıcılık kursu, kültürel mirasımızın yaşayarak ekonomiye kazandırılması ve kadın istihdamı sağlaması yönüyle çok ayrı ve özel bir öneme sahip. 

Bu kurs ile bir yandan bizler UNESCO Dünya Kültür Mirası Bergamamızda geleneksel el sanatlarımızdan halıcılığın nesilden nesile aktarılmasını sağlarken, diğer yandan kadınlarımız aylık gelir elde ederek ev ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Yaşam Boyu Eğitim Merkezi : Gitar, piyano, keman, bağlama, resim, satranç kursları ile THM ve TSM Koroları, çocuk korosu, 12. Sınıflar ile mezunlar için Üniversite Hazırlık Kursu,  

Hijyen Kursu: Yukarıbey ve Göbeller’de açtığımız hijyen kursları ile Kozak yöremizde ev pansiyonculuğunun önünü açacak çalışmalarımız devam edecek

 

Kurs başvuruları web sitemizin duyurular sayfasında bulunan Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Kursları İçin Başvuru Duyuruları kısmından ve Zafer Mahallesi 22. Sokak No:1 adresinde bulunan Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’ne şahsen yapılmaktadır.

 

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

  • Başvuru dilekçesi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Fotoğraf
  • Veli izin belgesi (18 yaşından küçükler için)