Gençlerimiz Çağrı Yapılmadan Salona Koştu

Gençlerimiz Çağrı Yapılmadan Salona Koştu

Bu çocuklar ayakta alkışlanır
Deprem Bölgesi’ne gönderilmek üzere Bergama’da başlatılan yardım kampanyasında gönüllü olarak çalışan İlkokul, Ortaokul, Lise ve Üniversite öğrencileri Bergama’nın gurur kaynağı oldu.
Ayni malzeme yardımı için depremin olduğu ilk günden itibaren süratle yardım kampanyası düzenlemesi kararının alınışı ardından, Bergama’da 7’den 77’ye tüm vatandaşlar belirlenen irtibat noktalarına giyim, battaniye, ayakkabı, su, gıda maddesi, elektrikli ısıtıcı gibi birçok malzemeyi getirdi. Getirilen bu malzemeler toplama noktalarından Erdal Önder Kapalı Spor Salonu’na transfer edildi.
GÖNÜLLÜLER, GÖREVLİLERLE BİRLİKTE TASNİF İŞLEMLERİNİ HIZLICA YAPTI
Erdal Önder Spor Salonu’na toplanan malzemeler, burada görevliler ve gönüllüler tarafından hızlıca tasnif edilerek, tırlara yüklenmek üzere çuvallandı. İşte bu noktada arı gibi çalışan aralarında ilkokul öğrencilerinin de bulunduğu Ortaokul, Lise ve Üniversite öğrencileri salonunun ve tüm Bergama’nın gurur kaynağı oldu.
BAŞKAN KOŞTU; “GENÇLERİMİZ ÇAĞRI YAPILMADAN SALONA KOŞTU”
Tasnif çalışmalarının yapıldığı ilk saatlerden itibaren gençlerin kendi aralarında organize olarak akın akın salona geldiğine dikkat çeken Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Görevli arkadaşlarımız tasnif çalışmalarını yaparken ilk saatlerden itibaren geleceğimizin umudu gençlerimizin salona gelmeye başladıklarını, hemen çuvalların ağızlarını tutup, yere çömelip malzeme tasniflerini yapmaya başladıklarını gördük. O an tüm görevlilerimiz ile birlikte tarif edemeyeceğimiz duygular yaşadık. Tüm gençlerimize bu asil davranışları için teşekkür ediyorum. Hepsini gözlerinden öpüyorum. İşte biz bu yüzden büyük, birbirine bağlı bir milletiz” dedi.